Londra Olimpiyatları Tivibu’da ‘açılış töreni’ ile başlıyor

TTNET’in yeni dönem TV platformu Tivibu, 27 Temmuz’da yapılacak “açılış töreni” ile başlayacak olan 2012 Londra Olimpiyatları’nı, sporseverlerle buluşturmanın heyecanını yaşıyor. Dünyanın en çok izlenen organizasyonlarından biri olan Olimpiyat Oyunları, Tivibu’da 4 ekran üzerinden 6 özel kanalda yayınlanacak, Tivibu Ev, Tivibu Web ve Tivibu Cep üzerinden canlı olarak takip edilebilecek. Sporseverler, Tivibu’nun gelişmiş özellikleri sayesinde canlı yayını durdurabilecek, geri alabilecek ve kaçırdıkları yarışları tekrar izleyebilecekler.

Türkiye’nin iletişim ve eğlence şirketi TTNET’in yeni dönem TV platformu Tivibu, 2012 Londra Olimpiyatları’nı 4 ekranda ve 6 farklı kanalda yayınlayarak sporseverlere farklı bir seyir deneyimi sunacak. Dünyanın en çok izlenen organizasyonlarından biri olan Olimpiyat Oyunları, 27 Temmuz’da Londra’da Olimpiyat Stadı’nda yapılacak görkemli bir açılış töreni ile başlayacak.

Açılış töreni TSİ 23:00 itibarıyla Tivibu’dan naklen yayınlanacak

‘‘Harikalar Adası” temasıyla kurgulanan açılış töreninin sanat direktörlüğünü, 8 dalda Oscar kazanan “Milyoner” (Slumdog Millionaire) filminin yönetmeni Danny Boyle yapıyor. Birçok sürprizin gerçekleşeceği açılış töreni için Olimpiyat Stadı’na örnek bir İngiliz köyü kurulacak. Açılış töreninde son James Bond Daniel Craig’in rol aldığı kısa bir film gösterilecek. Efsanevi müzik grubu Beatles’in üyesi Paul McCartney ise vereceği konserle hayranlarıyla buluşacak. Dünya genelinde yaklaşık 1 milyar kişinin izlemesi beklenen açılış töreni, Türkiye’de Tivibu platformunda TRT Spor’un katkılarıyla yayınlanacak. Tivibu, açılış töreninin ardından 12 Ağustos’a kadar devam edecek olan 2012 Londra Olimpiyatları’nı, 4 ekranda 6 özel kanalda yayınlayacak.

Tivibu kullanıcıları nerede olurlarsa olsunlar yarışları kaçırmayacaklar

Londra Olimpiyatları, IPTV teknolojisi üzerinden evlerimize gelen Tivibu Ev’de, bilgisayar üzerinden izlenebilen Tivibu Web ve akıllı telefonlar ile tablet bilgisayarlardan yayın yapan Tivibu Cep’te yayınlanacak. Tivibu Ev kullanıcıları ise dilerlerse Olimpiyat Oyunları’nı HD yayın kalitesinde izleme imkanına sahip oluyorlar. 4 ekran özelliği sayesinde Tivibu kullanıcıları nerede olurlarsa olsunlar yarışları kaçırmayacaklar. Üstelik Tivibu Web üzerinden yapılacak yayınlar herkese açık olacak. Böylece tüm sporseverler, Olimpiyat Oyunları’nı tivibu.com.tr’den canlı olarak izlemenin ayrıcalığını yaşayacaklar. Tivibu’nun gelişmiş özellikleri sayesinde Olimpiyat Oyunları’nı izlemenin heyecanı ikiye katlanacak. Tivibu’nun “Durdur İzle”, “Geri Al İzle” ve “Tekrar İzle” özellikleriyle ile sporseverler yarışların hiçbir anını kaçırmayacaklar.

İlk gün büyük heyecana sahne olacak

5 kıtadaki 200 ülkeden, 10 bin sporcuyu bir araya getirecek olan 2012 Londra Olimpiyatları’na Türkiye bu yıl tarihinde ilk kez 114 sporcuyla katılıyor. Olimpiyat Oyunları, 27 Temmuz’daki açılışın ardından 28 Temmuz’daki ilk yarışlar ve karşılaşmalarla başlayacak. Türk sporcular ve Milli Takımlarımız, Olimpiyat Oyunları’na heyecanlı bir başlangıç yapacaklar.

28 Temmuz Cumartesi günü “Potanın Perileri” Kadın Milli Basketbol Takımımız, Türkiye saati ile 16.30’da Angola ile karşılaşacak. Aynı gün yine Türkiye saati ile 24.00’te ise “Filenin Sultanları” Kadın Milli Voleybol Takımımız, Brezilya ile mücadele edecek. Bu iki heyecanlı karşılaşma ile birlikte Olimpiyat Oyunları’nın ilk gününde Türk sporcular; “Boks”, “Badminton”, “Masa Tenisi” ve “Bisiklet Yol Yarışı” branşlarında rakiplerine üstünlük kurmaya çalışacaklar.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir