Manchester United’dan ‘tablet ve laptop’ yasağı

İngiltere’nin ve dünyanın önde gelen kulüplerinden Manchester United, taraftarların Old Trafford Stadyumu’nda tablet ve dizüstü bilgisayar kullanmalarını yasakladı. Kulüp, alınan bir “güvenlik istihbaratı” sonrası bu yönde bir karar alındığını açıkladı.

Manchester United’dan yapılan açıklamada, kararın, havaalanlarında elektronik teçhizatlara yönelik son kontrollerle uyumlu olduğu vurgulandı. Manchester Emniyet Müdürlüğü ise karar öncesi kuruma danışılmadığını bildirdi.

Manchester United’ın yasağı her çeşit iPad’i de kapsıyor. Boyutları 15×10 santimetreden ufak olan “akıllı telefonlar” ise yasak kapsamı dışında tutuluyor.

Manchester United’ın bir sözcüsü, kulübün aldığı bir “tavsiye” üzerine harekete geçtiğini söyledi. Ancak sözcü bu tavsiyenin hangi kişi ya da kurumdan geldiğini açıklamadı.

İngiltere Futbol Federasyonu şu ana kadar Manchester United’ın kararı ile ilgili bir açıklama yapmadı. Premier Lig’in bir sözcüsü de kararla ilgileri olmadığını duyurdu.

BBC’nin haberine göre, İngiltere hükümeti Temmuz ayından itibaren ülkedeki havayollarını kullanacak yolculardan, kabin valizlerinde taşınan elektronik cihazların pillerinin dolu ya doldurulabilir olduğunu göstermelerini istemeye başlamıştı. Bu karar öncesi, ABD yetkililerinin İngiltere’yi “önemli bir terör tehdidi” hakkında uyardıkları bildirilmişti.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir