Markafoni’nin yeni CEO’su belli oldu

Bünyesinde Markafoni.com’un yanı sıra Enmoda.com, Misspera.com, Zizigo.com gibi markaları da bulunduran Markafoni Grubu’nun yeni CEO’su İlker Baydar, 1 Haziran itibariyle çalışmalarına başladı.

Türkiye’nin lider e-ticaret markası ve bugün çokuluslu mültimedya devi Naspers ailesinin bir üyesi olan Markafoni grubunun yeni CEO’su gelecekle ilgili dileklerini şöyle ifade etti: “Markafoni Grubu’nu daha da ileriye taşıyacak proje ve süreçlere imza atarak, şirketimizi hedeflerimiz doğrultusunda en üst noktalara ulaştıracağız. Dünyanın 129 ülkesinde faaliyet gösteren Naspers Grubu’nun Markafoni Grubu’na yaptığı yatırım, şirketler grubumuza ve ülkemiz piyasasına olan inancın bir göstergesidir. İlerleyen dönemlerde de büyüme hedeflerimiz devam edecektir.”

Naspers Grubu’nun Global Yönetim Toplantısını bu sene 19-20 Haziran tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleştireceğini ve Naspers’ın bu kararı almasının nedeninin grubun Türkiye’ye olan inancının bir göstergesi olduğunu dile getiren Markafoni Grubu CEO’su İlker Baydar: “Bundan sonraki dönem için belirlediğimiz hedefimiz Türkiye’de online lider perakende firması olmak ve bu konumumuzu çalışan memnuniyeti ve müşteri deneyiminde liderlik ile desteklemek olacaktır” diyerek hedeflerini dile getirdi.

İlker Baydar kimdir?

2001 yılında Marmara Üniversitesi, Siyasal Bilgiler fakültesinden mezun olan İlker Baydar, lisansının hemen ardından Sabancı Üniversitesi’nde EMBA programını tamamladı. Harvard Business School- Liderlik Gelişimi sertifikasına sahip olan Baydar, kariyerine 1997 yılında Group Promodes, Continent’de Kategori Müdürü olarak başladı. 1999 yılından itibaren 7 yıl boyunca Metro Türkiye ve Çin’de Cash&Carry’de Grup Müdürü olarak görev yapan Baydar daha sonra sırasıyla Best Buy ve İngiliz Kesa Grubu’na bağlı teknoloji marketleri zinciri Darty’de görev aldı. Son olarak www.hepsiburada.com’da Genel Müdür olarak görev yapan Baydar, Haziran 2014 itibariyle Naspers Grubu’na bağlı Markafoni Grubu’nda CEO görevini üstlenmiş bulunuyor.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir