Masaüstü bilgisayarda yeni aşama: Fujitsu X Serisi

Dünyanın lider bilişim firmalarından Fujitsu, yeni masaüstü ürün ailesi olan Fujitsu X Serisi’ni tanıttı. PC’leri, ince istemcileri ve monitörleri ile X Serisi ürün ailesi, şirketlerin çalışma ortamlarını yeniden şekillendirdiği bir dönemde masaüstünü tekrar ön plana çıkaran, yenilikçi ve geleceği kavrayan teknolojilerle donatılmış, zarif ve çok şık seçenekler sunuyor. X Serisi’nin lansmanı Münih’te gerçekleşen, Avrupa’nın satıcılara yönelik en büyük bilişim teknolojileri etkinliği olan Fujitsu Forum 2012’de yapıldı.

Sektörün ilk homojen masaüstü ürünler ailesi olan Fujitsu X Serisi, değişimi hızlandırıyor ve yarının ofisinin vazgeçilmezleri arasına girecek olan interaktif dokunmatik ekranlar, sezgisel uyum desteği, çoklu platformlar ve cihazlar ile kusursuz bir kullanıcı deneyimi sunuyor.

Standa entegre edilmiş bilgisayar ünitelerinin yer aldığı üç ayrı ürün serisi için hazırlanan hepsi bir arada tasarımı ile Fujitsu X Serisi ailesi, kullanıcıların istedikleri şekilde çalışmalarına imkan tanıyan cazip bir arayüz sunuyor. Fujitsu X Serisi cihazları arasında Microsoft Windows 8 ile birlikte piyasaya sunulan ESPRIMO PC modeli de bulunuyor ve tüm bunları kullanıcı deneyimine entegre ediyor.

Fujitsu X Line ESPRIMO PC’nin ve FUTRO ince istemci standart özellikleri arasında yüksekliği ayarlanabilir, çerçevesiz, 23 inçlik (58,4 cm), yüksek çözünürlüklü (Full HD) dokunmatik ekran yer alıyor. İsteğe bağlı olarak, yalnızca 12 mm kalınlığa sahip süper ince ekranı da içerebilen, X Line PC’nin ekranı ve ince istemcisi her açıya dönüyor ve bükülüyor, ayrıca toplantı sırasında bir sunumu paylaşmak için düz katlanma özelliği de bulunuyor.

Adaptif kontrol aracı, çevre aydınlatması düzeylerini hesaba katıyor ve ekran parlaklığını optimum düzeyde tutuyor. ESPRIMO X masaüstü PC ve FUTRO X Seri ince istemcideki ses ötesi sensör, kullanıcının masasından ayrıldığını fark ediyor, düşük-enerji ya da uyku moduna geçiyor ve istenmeyen erişimleri durdurmak için güvenliği devreye sokabiliyor. ESPRIMO X’in kilidini açmak, entegre yüz tanıma özelliği ile, ekrana bakmak kadar kolay bir işlem. Şirketlerin Fujitsu’dan beklediği, Güvenilir Platform Modülü ve Akıllı Kart okuyucu gibi güvenlik ve buna ek olarak Fujitsu DeksView gibi yönetilebilirlik özelliği, X serisi PC’ler ve ince istemcilerin iddialı olduğu fonksiyonlar arasında yer alıyor.

Sanal ya da sunucu tabanlı işletimlerde, ultra-verimli FUTRO X seri ince istemci modeli enerjisini tek bir Eternet kablosu aracılığıyla alıyor. Böylece elektrik tüketimini asgari düzeye indirdiği gibi, ortamın kablolarla dolu, karışık bir hal almasını önlüyor. FUTRO X serisi, dokunmatik ekran özelliğine ve arka uçta çalışan zengin uygulamalara gecikmesiz erişim sağlayan bir ağ geçidine sahip olan, kullanıcıya bir PC deneyimi sağlayan ödünsüz bir ince istemcidir. İnce istemci kullanan müşteriler, sınıfının en iyisi olan Scout Enterprise yazılım yönetimi desteği ile ister the eLux RL’yi, ister Windows Embedded Standard’ı işletim sistemini olarak tercih edebilirler.

İlginizi çekebilir:  İkinci el cepte en çok Samsung aranıyor

X Serisi üçlemesinin üçüncü ürünü olan yeni Fujitsu Display X, daha canlı, daha açık ve enerjiyi hiç olmadığı kadar verimli kullanan ve X serisi konseptini masaüstü PC’leri mirasına taşıyan bir üründür. Homojen bir görünüş sunar ve geleceğin ofis ortamı hissi verir. Fujitsu’nun Display X’i aynı zamanda, MHL arayüzü aracılığıyla, akıllı telefon ekranlarını yansıtmayı da destekliyor. Bu özelliği akıllı telefonların, bataryalarının MHL kablosu ile şarj edilirken, eşzamanlı olarak 23-inch’lik bir ekran ile kullanımlarına izin veriyor.

Fujitsu Technology Solutions Tasarım Bölüm Başkanı Toni Koberling, Fujitsu X Serisi için duydukları memnuniyeti şöyle dile getirdi:

“Son derece dinamik ve şık görünümlü bir masaüstü ürün ailesi yaratmayı amaçladık. Çerçevesiz ekran gibi tasarım özellikleri ve alüminyum dökümü dâhil yüksek kaliteli malzeme kullanımı ile bunu başardığımızı düşünüyoruz. X serisini sadece kullanılacak değil aynı zamanda etkileşimde bulunulacak bir cihaz haline getirmeye odaklandık. Bu nedenle, sadece bir parmak dokunuşu ile ayarlanabilen ekran gibi gelişmiş ergonomi özellikleri tasarım konsepti açısından büyük önem taşıyor.”

Fujitsu Türkiye ve Balkanlar Genel Müdürü Halit Zaim, Fujitsu X Serisi için şunları söyledi:

“Çalışma ortamında ivmelenen değişimler yaratmayı hedefleyen Fujitsu X Serisi konsepti gözden düşmeye başlayan PC’nin geleceğin ofisinde kendisine yer bulmasına yardımcı oluyor. X serisi özgün bir tasarım ailesi ve masaüstü sanallaştırmasını tam desteklemesi, dikkat çeken seyir performansı ve akıllı telefonlarla entegrasyonu gibi üst düzey özelliklere sahip: PC için dokunmatik ekranlar, ince işlemci modelleri, en üst düzey mevcut olma sensörleri ile X serisi, daha sürükleyici ve sezgisel bir kullanıcı deneyimi yaratmak için tekil, düzgün bir tasarım ve yeni nesil inovasyon sunuyor.”

Fujitsu X Serisi’ni hemen sipariş edebilirsiniz. Cihazların fiyatları ülkeden ülkeye değişiklik göstermektedir.

Yazıyı Oylayın

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknoloji odaklı bir haber portalıdır. Melih Bayram Dede yönetiminde 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal medya hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir