Maserati 2016’da hedef yükseltiyor

Fer Mas Oto Şirket Müdürü Bel, “2016’da pazara sunacağımız Maserati’nin ilk SUV’u olan Levante ile satış hedeflerimizi 3 haneli rakamlara taşıyor olacağız” dedi.

Fer Mas Oto Şirket Müdürü Sinan Saip Bel, 2015 yılını 80 adetlik Maserati satışı ile kapatmayı hedeflediklerini belirterek, “2016’da pazara sunacağımız Maserati’nin ilk SUV’u olan Levante ile satış hedeflerimizi 3 haneli rakamlara taşıyor olacağız” ifadesini kullandı.

Şirket açıklamasında görüşlerine yer verilen Bel, Türkiye’de Tofaş çatısı altında faaliyetlerini sürdüren Fer Mas Oto’nun, temsil ettiği Maserati’nin yeni modeli Ghibli ve lüks sedan modeli Quattroporte ile 2015 yılını başarıyla tamamlamaya hazırlandığını bildirdi.

Geçen yılı, 83 satışla ve 2013’e göre yüzde 107,5 büyümeyle kapattıklarını ve böylece Otomotiv Distribütörleri Derneği (ODD) tarafından “En Hızlı Büyüyen Marka” ödülüne layık görüldüklerini hatırlatan Bel, şunları kaydetti:

“GranTurismo, GranCabrio, Ghibli ve Quattroporte gibi lüks modellerimizle birlikte kasım sonu itibarıyla teslimat ve ön satışlar dahil olmak üzere toplamda 56 adetlik satış rakamına ulaştık. Özellikle Ghibli’nin yarattığı sinerjiyle 2015 yılını yaklaşık 80 adetlik Maserati satışı ile kapatmayı hedefliyoruz.

Bu yıl, Maserati’nin lüks sedan modellerine güçlü bir talep oldu. Aralık ayında da özellikle Ghibli modelinde yoğun hareketlilik yaşanıyor. Maserati, sadece Türkiye’de değil global pazarlarda da Ghibli modeli ile büyük bir ivme yakaladı. 2014 yılında küresel çapta rekor satış başarısı elde eden Maserati, dünya genelinde yaklaşık 36 bin 500 adet satış performansıyla 2013 yılına göre satışlarını yüzde 136 artırdı, 2012 yılına göre de yaklaşık 6 katlık artış elde etti. 2015 yılında Maserati’nin hem Türkiye’de hem de küresel çapta amiral gemisi Ghibli olacak.”

Bel, kendileri açısından satış grafiğinde büyük dalgalanmalar yaratmadan, aynı çizgiyi koruyabilmenin önemli olduğuna işaret etti. Fer Mas olarak sergiledikleri başarıyı 2015 yılında da sürdüreceklerini dile getiren Bel, “2016’da pazara sunacağımız Maserati’nin ilk SUV’u olan Levante ile satış hedeflerimizi 3 haneli rakamlara taşıyor olacağız” ifadesini kullandı.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir