Media Markt, Denizli ve Malatya’da

Media Markt, yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor. Media Markt, aynı gün açılışını gerçekleştirdiği Denizli ve Malatya mağazalarıyla Türkiye’deki mağaza sayısını 41’e yükseltti.

Avrupa’nın bir numaralı elektronik perakende zinciri Media Markt, Türkiye’nin dört bir yanında gerçekleştirdiği açılışlarla ziyaretçilerini son teknolojiler ile buluşturmaya devam ediyor. 28 Mayıs Çarşamba günü Malatya Park AVM ve Denizli’de Teras Park AVM’de gerçekleşen açılışlarla birlikte Media Markt, toplamda 5 Bin 585 metrekarelik mağaza açmış oldu. Her iki şehirde de coşkulu gerçekleşen açılışta en çok ilgiyi beyaz eşya, cep telefonları ve tabletler gördü.

Media Markt Malatya mağazası açılışını Media-Saturn Türkiye CEO’su Bülent Gürcan ve Media-Saturn Operasyonlardan Sorumlu Genel Müdür (COO) Marcus Tengler gerçekleştirdi.

Teknolojinin lider markası olmak için yola çıktıklarını belirten Media-Saturn Türkiye CEO’su Bülent Gürcan: “Tarihin her döneminde medeniyetlerin ve ticaretin en önemli merkezlerinden olan Malatya’da ve Ege Bölgesi’nin her geçen gün gelişen şehri Denizli’de ilk kez mağaza açtığımız için heyecanlı ve de gururluyuz” dedi.

Mayıs ayında Mall of İstanbul’la birlikte üç yeni mağaza açtıklarını da belirten Gürcan sözlerine şöyle devam etti:

“Yeni mağaza yatırımlarımızla 2014 yılına hızlı başladık. İzmit ile başladığımız açılışlarımızı, 23 Mayıs’ta Mall of İstanbul ile devam ettirdik. Şimdi de Malatya ve Denizli mağazalarımızla sayımızı 41’e yükselttik. 50 bine varan dünya markasını ziyaretçilerimizle buluşturuyoruz. Ürün çeşitliliği vazgeçilmezimiz. Tüketici artık en iyi ürünü, en iyi fiyata nerede bulacağını ve en iyi hizmeti nereden alacağını biliyor. Global yapımız ile yerel yapılanmayı iyi özümseyip en yeni teknolojiyi takip ediyor ve tüketicilerin bu ürünlere mağazalarımız kanalı ile kolayca ulaşmasını sağlıyoruz. Tercih edilmemizdeki en önemli sebep düşük fiyat, bol ürün ve sunduğumuz kaliteli hizmet. Müşterimiz Media Markt ile tüm bunları aynı çatı altında bulabildiği için bizi tercih ediyor. İlk kez mağaza açtığımız Malatya ve Denizli’ye teknolojinin lideri olmaya geldik. Ülkemizin diğer şehirlerinde gerçekleştireceğimiz yeni yatırımlarımızla büyümeye devam edeceğiz.”

“Metropol şehirlerin yanı sıra özellikle Türkiye’nin farklı şehirlerinde de büyüme hedeflerimize adım adım yaklaşıyoruz” diyen Media-Saturn Operasyonlardan Sorumlu Genel Müdür (COO) Marcus Tengler ise: “Malatya ve Denizli bizim için çok önemli iki şehir. Her iki şehre de ilk kez merhaba dediğimiz için mutluyuz. Sektörün geleceğine yatırım yapıyor ve çıtayı her yıl yükseltiyoruz. Özellikle Anadolu’daki yatırımlarımızla bu bölgelerde de kalıcı olmayı hedefliyoruz. Türkiye pazarına girdiğimiz 2007 yılından bu yana 41 mağazaya ulaştık. Türkiye genelinde 2013 yılını 37 mağaza ile kapattık; 2014’te 8 mağaza daha açmayı hedefliyoruz.” dedi.

Açılışla birlikte yüzlerce ürünü kapsayan Media Markt indirimleri ile açılışlara gelenler klimadan, televizyona, cep telefonundan bulaşık makinesine kadar pek çok ürünü düşük fiyata alma fırsatı buldu. Üstelik anlaşmalı kredi kartlarına 9 taksit ve açılışa özel mağaza içindeki anlaşmalı bankadan anında %0 faiz oranı ile 12 ay vadeli kredi uygulaması fırsatı da müşterileri memnun etti.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve ürün incelemelerine yer veren bir haber portalıdır. Melih Bayram Dede yönetiminde 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir