MediaMarkt

Media-Saturn Grubu’ndan bininci mağaza

Media Markt Türkiye’nin bağlı olduğu; Avrupa’nın bir numaralı elektronik market zinciri Media-Saturn Grubu, 1000’inci mağazasını Almanya’da hizmete açtı. Media-Saturn Grubu, 2014 yılı rakamlarına göre 21 milyar Euro net cirosu ve 65 bine yakın çalışanıyla 15 Avrupa ülkesinde faaliyet gösteriyor. Media Markt’ın Türkiye’de 41 mağazası ve 2500’in üzerinde çalışanı bulunuyor.

Kesintisiz büyümeye devam

Media-Saturn, 1000’inci mağazasının açılışıyla, büyümesini kesintisiz sürdürerek başarı öyküsüne yeni bir kilometre taşı daha ekledi. Kendini iki yılı aşkın süredir “360°” perakende firması olarak konumlayan Media- Saturn, internetin ve geleneksel satış kanallarının avantajlarını entegre ederek, müşterilerin faydası doğrultusunda çıtayı yükselten farklı bir alışveriş deneyimi sunuyor.

1000’inci mağazanın açılışı sırasında konuşma yapan Media-Saturn Holding Başkan Vekili Pieter Haas, mağazaların Media- Saturn stratejisi içindeki önemini koruduğunu belirtti. Haas, “Mağazalar artık sadece satış alanları değil, servis merkezleri, yerel depo ve showroom olarak da rol üstleniyor. Biz de bu kapsamda satış noktalarımızdaki dijitalleştirmeyi hızlandırarak mağazalarımızı kapsamlı bir şekilde dijital satış platformlarına bağlıyoruz. Tüm satış kanallarımızın birbirleriyle daha da entegre olması, müşterilerimize zamandan ve mekandan bağımsız kesintisiz bir alışveriş deneyimi sunmamız anlamına geliyor. Sektörümüzün bize sunduğu; karmaşık olmasının yanı sıra bir o kadar da büyüleyici dijital dünyada, müşterilerimiz için bir rehber, yol gösteren oluyoruz. Bunu da Media-Saturn Grubu’nun gelecekteki başarısının reçetesi olarak görüyoruz” dedi.

“Türkiye’de de yatırıma devam ediyoruz”

Media- Saturn’ün 1000’inci mağazasının açılışı kapsamında görüşlerini ileten Media Markt Türkiye CEO’su Peter Leisten, “Media-Saturn olarak, 50 yıllık bir birikimle 1000’inci mağazamızı açmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Türkiye pazarında da tüm hızıyla büyümeye devam ediyoruz. 1 ay içinde peş peşe 2 mağaza açarak toplamda 41 mağaza sayısına ulaştık. Büyüme planlarıyla başladığımız 2015’te yeni açılışlarımızla ses getirmeye devam edeceğiz” dedi.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir