MediaMarkt ve Microsoft’tan kodlama eğitimi

Dünyada milyonlarca çocuğa ulaşan kodlama eğitimi MediaMarkt ve Microsoft işbirliği ile Türkiye’de
Avrupa’nın açık ara 1 numaralı elektronik perakendecisi MediaMarkt ve Microsoft Türkiye, düzenlediği Hour of Code etkinliği ile 7 – 12 yaş arası 45 çocuğa kodlama eğitimi verdi

MediaMarkt ile Microsoft Türkiye, çocukların algoritmik becerilerinin gelişmesine katkı sağlamak amacıyla başlattığı kodlama eğitimlerine Hour of Code ile devam ediyor. Eğitimler bu defa 27 Mayıs’ta MediaMarkt Optimum mağazasında, 28 Mayıs’ta MediaMarkt Pendik Pendorya mağazasında gerçekleştirildi.

MediaMarkt’ın web sitesi üzerinden kayıt olarak etkinliğe katılan çocuklar, Microsoft Student Partners’ın gönüllü eğitmenleri ile dünyanın en popüler ve sevilen oyunu olan Minecraft oyunu üzerinden kodlama eğitimlerini tamamladı. Büyük bir ilgiyle ve heyecanla kodlama öğrenen 45 çocuğa, eğitim sonunda katılım sertifikası da verildi.

Eğitime katılamayanlar için online eğitim fırsatı

Minecraft oyunu üzerinde geliştirilen kodlama eğitimleri sayesinde, çocuklar severek oynadıkları bu ve benzeri oyunları kendilerinin de geliştirebileceklerini keşfetme fırsatı buluyor. Bilişimsel düşünme ve problem çözme becerileri kazandırmayı amaçlayan eğitimler aynı zamanda çocukların farklı bakış açıları geliştirmesini de sağlıyor. MediaMarkt mağazalarında düzenlenen etkinlikleri kaçıranlar ise https://code.org/minecraft adresi üzerinden kayıt olarak ücretsiz online eğitimlere katılma şansını yakalıyor.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir