Mediengruppe RTL Deutschland

Mediengruppe RTL Deutschland SES ile devam ediyor

RTL Deutschland’in ASTRA 19.2 uydusu aracılığıyla gerçekleştirdiği yayınlar, Almanya genelindeki izleyicilere ulaşmaya devam edecek
22. Ocak. 2020 – SES, Almanya’nın önde gelen özel yayın kuruluşlarından Mediengruppe RTL Deutschland ile olan SD yayın dağıtım anlaşmasını yenilediğini açıkladı.

Yenilenen anlaşma ile Mediengruppe RTL Deutschland, SES’in 19.2°Doğu yörüngesindeki ASTRA uydusu üzerinden Avrupa genelindeki 118 milyon TV hanesine ulaşmaya devam edecek. Dağıtımı yapılan ücretsiz TV kanalı paketi, RTL, VOX, ntv, NITRO, RTLplus, SUPER RTL, TOGGO plus ve RTLZWEI kanallarının yanı sıra bölgesel programları kapsıyor. Ayrıca geçtiğimiz Aralık’ta yayına başlayan yeni kanal VOXup da anlaşma dahilinde yer alıyor. Tüm yayınlar 2024 yılına kadar MPEG-2 SD formatında izleyicilere iletilecek.

Konuyla ilgili konuşan Mediengruppe RTL Deutschland Program Dağıtımı Başkanı Andre Prahl, “Bu yeni anlaşma ile ücretsiz TV kanallarımızın uydu üzerinden yüksek erişimi sürdürmelerini sağlarken, izleyicilerimize de uydu üzerinden SD kalitesinde ücretsiz yayın programı portföyünü sunmaya devam edebiliyoruz” dedi.

ASTRA Deutschland GmbH Genel Müdürü Christoph Mühleib ise şunları söyledi: “Bu anlaşma SD yayının, Alman izleyici profilinin öngörülebilir geleceğinde önemli bir dağıtım platformu olduğunu vurgulamaktadır. Bu hizmeti sunmak için Mediengruppe RTL Deutschland’ı desteklemeye devam etmekten mutluluk duyuyoruz.”

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir