Microsoft, Elazığ’da Bilişim Akademisi açtı

Microsoft Türkiye, bilişim sektöründe nitelikli iş gücü yetişmesine katkı sağlamak amacıyla Elazığ’da Bilişim Akademisi açtı.

Microsoft Türkiye açıklamasınya göre, şirket, bilişim sektöründeki uzman açığını gidermek, nitelikli ve kalifiye gençlerin yetiştirilmesine katkı sağlamak amacıyla sosyal sorumluluk projelerine devam ediyor.

Kalkınma Bakanlığı, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı ve Habitat Kalkınma ve Yönetişim Derneği ortaklığında açtığı Bilişim Akademileri’yle farklı illerdeki gençlerin sürekli olarak bilgi ve iletişim teknolojileri konusunda eğitim alabileceği alanlar oluşturan Microsoft Türkiye, bu kapsamdaki çalışmalarını “Elazığ Bilişim Akademisi”ni açarak sürdürdü.

Elazığ Belediyesi’nin ortaklığı ile hayata geçen Elazığ Bilişim Akademisi’nin açılışı, Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, UNDP İstanbul Yöneticisi Hansın Doğan ve Habitat Başkanı Sezai Hazır ile Microsoft Türkiye yöneticilerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Elazığ Bilişim Akademisi’nde proje ortaklarının ve genç gönüllülerin desteğiyle, Elazığ’daki vatandaşlara yönelik temel bilgisayar, web tasarımı, yazılım geliştirme, sosyal medya okuryazarlığı ve internet güvenliği eğitimlerinin yanı sıra liderlik, katılım, proje döngüsü, proje yönetimi, sunum teknikleri, gençlik hakları, temel bilgisayar ve ağ kurma eğitimleri gibi eğitimler verilecek.

Microsoft Türkiye Kamu Sektörü Genel Müdür Yardımcısı Erhan Yalçın, Bilişim Akademileri projesinin, Microsoft’un gençlere yönelik sağladığı eğitim projelerinden Anadolu’daki gençlerin de eşit bir şekilde faydalanabilmesi açısından önemli bir işlev gördüğünü ifade etti. Yalçın, “Elazığ’da yerel yönetim ve sivil toplum kuruluşlarının da desteği ile başlattığımız bu çalışma ile burada yaşayan gençler için önemli bir fırsat yarattığımızı düşünüyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir