Mitsubishi Electric klima kontrolünü mobile taşıdı

Mitsubishi Electric, yeni uygulaması MELCloud ile klimaların akıllı cihazlardan kontrol edilmesine imkan tanıyor. Mitsubishi Electric’ten yapılan açıklamaya göre, klimada hem enerji tasarrufu hem de kontrol özgürlüğü ve kolaylık sunan teknolojiler arayan tüketiciler, eve ya da ofise gelmeden önce mekanın istediği sıcaklığa ulaşmasını istiyor ve klima seçimini bu doğrultuda yapıyor.

Marka, hem ısıtmada hem de soğutmada A, A+, A++ veya A+++ enerji sınıfında yer alan yeni nesil klimaları ve uzaktan bir bilgisayar, tablet veya akıllı telefon kullanarak klimanın internet üzerinden kontrolünü sağlayan yeni bulut tabanlı çözümü MELCloud ile hayatı kolaylaştırıyor ve ortamları daha konforlu hale getiriyor.

Mitsubishi Electric’in yeni bulut tabanlı çözümü MELCloud, kablosuz internet bağlantısı olan her yerde Mitsubishi Electric klimaların mobil olarak kontrol edilmesine ve izlenmesine olanak sağlıyor. MELCloud ile klimayı açmak, kapatmak, çalışma modunu ve fan devrini değiştirmek, kanatçıkları ayarlamak, odanın sıcaklığını görmek ve sıcaklık ayarını değiştirmek gibi işlemler hızlı ve pratik bir şekilde yapılabiliyor.

MELCloud sayesinde klimanın çalışma durumunu mobil olarak kontrol etmek mümkün olduğu için evden çıktıktan sonra akıllara takılan “klimayı kapattım mı?” sorusu cevapsız kalmıyor. MELCloud, kumanda kullanımında zorluk yaşayabilecek çocuklar, yaşlılar ya da hastalar evde tek başına olduklarında da klimaları kolaylıkla yönetmeye imkan tanıyor.

Enerji tasarrufunu artırıyor

Klimaların geçmişe dönük oda ve ayar sıcaklığındaki değişimler, çalışma modu oranları, enerji tüketimi dağılım oranları gibi verilere ulaşılmasına olanak tanıyan MELCloud, bu sayede klimanın nasıl kullanıldığını görmeyi sağlıyor. Set (ayar) sıcaklığı, ortam sıcaklığı ve dış hava sıcaklığı ile ilgili geçmiş dönem raporları karşılaştırılıp klima kullanımını doğru yönetmek ve enerji tasarrufunu artırmak için gereken ipuçlarını görmek mümkün oluyor.

Mitsubishi Electric klimalar, hava durumu bilgileri, donma koruması, 7 günlük çoklu programlanabilir zaman ayarı ve tatil modu gibi geleceğe yönelik planlanmış çeşitli özellikleri içeren ek fonksiyona sahip MELCloud ile önceden programlanabiliyor.

Çetin dış hava koşullarında, ortamın aşırı soğumasını engellemek üzere geliştirilmiş olan donma koruma fonksiyonu, oda sıcaklığı kullanıcı tarafından belirlenen minimum sıcaklığa düştüğünde, yine kullanıcı tarafından belirlenen maksimum sıcaklığa ulaşana kadar Mitsubishi Electric klimaları ısıtma modunda çalıştırıyor. Bu sayede eve gelindiğinde ortamın daha kolay, hızlı ve ekonomik şekilde istenilen sıcaklık değerine ulaşması sağlanmış oluyor.

Mitsubishi Electric Klima Sistemleri’nin bilgisayar, tablet ve akıllı telefonlarla uyumlu MELCloud uygulaması ücretsiz olarak mobil cihazlara indirilebiliyor. Uygulamayı kullanmaya başlamak için kontrol edilmesi istenilen klima sistemini seçip bu sisteme bir Wi-Fi arayüzü adapte etmek yeterli oluyor. İnternet tarayıcılarının en son sürümleri ile çalışabilen uygulama, “melcloud.com” web sitesi üzerinden de kullanılabiliyor.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve ürün incelemelerine yer veren bir haber portalıdır. Melih Bayram Dede yönetiminde 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir