Mitsubishi Electric Türkiye’de ofis açtı

Mitsubishi Electric Corporation (TOKYO:6503) bugün, Mitsubishi Electric Türkiye A.Ş.’nin şirketin Türkiye’deki ilk ofisi olarak kurulduğunu duyurdu. Türkiye’de kurulan yeni şirket, Mitsubishi Electric Group’un Türkiye ve çevre bölgelerdeki faaliyetlerini desteklemenin yanı sıra iş geliştirme hedefi de güdüyor. Mitsubishi Electric, sahip olduğu büyüme potansiyeline paralel olarak Türkiye’yi öncelikle pazarlar arasında konumlandırdı.

Mitsubishi Electric’in Türkiye faaliyetleri; klima, imalat sanayi otomasyon sistemleri ile uydu, asansör/yürüyen merdiven gibi altyapı ürünlerin yanı sıra otoray sistemler için gerekli olan elektrik ekipmanları gibi iş kollarını içeriyor. Mitsubishi Electric’in Mart 2012’de sona eren mali yılda elde ettiği toplam satış geliri ise 9,8 milyar Yen tutarında (yaklaşık 119,5 milyon USD).

Merkezi İstanbul olan şirket, 2.26 milyon Türk Lirası sermaye ile kuruldu. Şirket, %70 oranında Mitsubishi Electric Europe B.V.’ye, %30 oranında ise Mitsubishi Electric Corporation’a ait. Mitsubishi Electric Türkiye’nin, Türkiye ve çevre bölgelerdeki faaliyet alanları arasında pazar araştırması da dahil olmak üzere pazarlama çalışmaları, yerel satış ağlarının oluşturulması ve distribütörlerin yönetimi yer alıyor. Şirket ayrıca sosyal altyapıya dair iş geliştirme faaliyetlerini de destekleyecek.

Güvenilir ve yüksek kalitede ürünler konusunda sahip olduğu 90 yıllık tecrübeyle Mitsubishi Electric Corporation (TOKYO: 6503); bilgi işleme ve iletişim, uzay geliştirme ve uydu iletişimleri, tüketici elektroniği, endüstriyel teknoloji, enerji, taşımacılık, bina donatımı gibi alanlarda kullanılan elektrik ve elektronik ekipmanların üretim, pazarlama ve satışında dünya lideridir.

Changes for Better gibi kurumsal vizyonu ve Eco Changes gibi çevre yaklaşımını benimseyen Mitsubishi Electric, global ve lider bir çevreci şirket ve topluma teknoloji ile değer katan bir kurum olma yolunda çalışmalarını sürdürmektedir. Mitsubishi Electric’in Mart ayında sona eren mali yılda konsolide edilmiş grup şirket satışları 3,639.4 milyar Yen (44.4 milyar USD*) tutarındadır. Daha fazla bilgi için http://www.MitsubishiElectric.com adresini ziyaret ediniz. 31 Mart 2012 tarihinde Tokyo Döviz Piyasası tarafından verilen döviz kuru (82 yen 1 USD değerindedir) değerlerine dayanmaktadır.

Yazıyı Oylayın
İlginizi çekebilir:  SAVRONİK iki şirketinin birleşmesini kutladı

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknoloji odaklı bir haber portalıdır. Melih Bayram Dede yönetiminde 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal medya hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir