gizlilik

Mobil POS ve linkle ödeme fiziki POS’ların yerini alıyor

Ödeme sistemleri alanında yenilikçi yaklaşımları ve fintech sektöründeki tecrübeli ekibiyle hızlı bir ivme yakalayan Sipay, fintech sektörü konusunda değerlendirmelerde bulundu. Bu yıl mobil POS çözümünün kullanıcılar tarafından ilgi gördüğünü belirten Sipay Genel Müdürü Semih Muşabak, pandemiyle birlikte değişen kullanıcı beklentilerine hızlı çözümler üretmeye devam edeceklerini ve 2021 yılında iki yeni Sipay ürününün kullanıma sunulacağını müjdeledi.

Türkiye’nin finansal teknoloji şirketi Sipay, müşterilerine dijital cüzdan, sanal POS, linkle ödeme gibi yeni nesil ödeme sistemleri sunuyor. Pandemi sonrası fintech ekosistemini değerlendiren Sipay Genel Müdürü Semih Muşabak, geçtiğimiz yıllarda linkle ödeme çözümlerinin kullanıcılar tarafından daha çok tercih edildiğini belirtirken bu yıl mobil POS’ların öne çıktığını belirtiyor. Aynı zamanda bu yıl dijital cüzdan çözümlerine de ilginin arttığını ve işletmelerin kendi cüzdan yapılarını ve sadakat programlarını oluşturarak müşterilerine hizmet vermeyi amaçladığını belirten Muşabak, önümüzdeki dönemlerde dijital cüzdan ve sanal POS ürünlerinin birbirlerini tamamladığı çözümlerin yaygınlaşacağını ifade ediyor.

Kullanıcıların ödeme alışkanlıklarını değiştirme stratejisiyle yola çıktıklarını belirten Sipay Genel Müdürü Semih Muşabak, “Nakitsiz topluma geçiş kapsamındaki hedeflerimizin orta vadede gerçekleşmesini bekliyorduk ancak pandeminin de etkisiyle birlikte bu süreç kendiliğinden doğal ve hızlı bir şekilde gerçekleşti. Pandemi dönemi içerisinde son kullanıcıların ödeme tercihlerinde büyük değişimler gerçekleşerek, finansal teknoloji alanında hızlı bir büyüme yaşandı ve büyük güç kazandı. İnsanlar fintech sektörünün hızlı büyüme döneminde ciddi bir dijital ödeme alışkanlığı kazandı. Bunun yanı sıra, artık inovatif çözümler bekleyen toplum kesimlerinin varlığından söz edebiliriz. Sipay olarak bu hızlı büyümeyi kontrollü bir şekilde gerçekleştirerek bazı stratejik kararlar aldık. Pandemi öncesinde müşterilerimizi bizler yönlendirirken, oluşan yeni ihtiyaçlar sonucu müşterilerimizin bizi yönlendirdiği bir döneme geçmiş bulunmaktayız. Sipay olarak gerçekleştireceğimiz inovasyonlarla birlikte hem müşterimizin bu alışkanlıklarını korumalarını sağlayacağız hem de yeni taleplere uygun çözümler geliştireceğiz. 2020 yılında üç kere hedeflerimizi revize ederek ekiplerimizi büyüttük” dedi.

İlginizi çekebilir:  Paynet, ODYA teknoloji ile daha güvenli ve yönetilebilir oldu

2021 içerisinde iki yeni ürün hizmete sunulacak

Sipay Genel Müdürü Semih Muşabak gelecek hedeflerine dair ise şu sözleri ifade etti: “Bu yıl Sipay bünyesinde ufak bir danışmanlık ekibi kurduk. Potansiyel müşterilerimize, nasıl daha kolay ödeme alabileceklerine, hangi ürüne ihtiyaçlarının olduğuna, sistemlerinin nasıl çalışması gerektiğine ilişkin yönlendirmeler yapıyoruz. E-ticaret platformu olmayan müşteriler de Sipay’in avantajlarından faydalanabilmekte. Kısaca, işletmenin satacağı bir ürün ve hizmeti var ise, onlarla birlikte ürünlerini ve hizmetlerini daha fazla kişiye nasıl satabiliriz bu konuları konuşuyoruz. Hiçbir müşterimize bizim ürünlerimiz bu, bunu kullanabilirsiniz demeden, onların ihtiyaçlarına göre ürün yelpazemizi geliştirmeye çalışıyoruz. 2020’de kazandığımız ivmeyle 2021’e hızlı bir giriş yaptık diyebiliriz. İlk çeyrekte de hedeflerimizi aşarak 2021 hedeflerimizi tekrar revize ettik. İlk hedefimiz, müşterilerimize katma değerli hizmetler vermeye devam etmek ve onların satış adetleri artırmak. Çünkü biliyoruz ki onların büyümesiyle bizler de büyüyeceğiz. Bir diğer hedefimiz ise yenilikçi ürünlerle birlikte farklı sektörlere de hizmet verip müşteri sayımızı artırmak. Yurt dışında alacağımız lisanslar ve yeni çıkacak mevzuatlarla birlikte 2020’de başarmış olduklarımızı 2021’de devam ettirmeyi ve katlayarak büyümeyi hedefliyoruz. 2021’de iki yenilikçi ürünümüzü de müşterilerimizin hizmetine sunacağız.”

Jel soğutmalı oyuncu kulaklığı Anker SoundCore Strike 3 incelemesi

Yazıyı Oylayın

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknoloji odaklı bir haber portalıdır. Melih Bayram Dede yönetiminde 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal medya hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir