Netaş, enerjiyi en verimli kullanan firma seçildi

Türkiye’nin dijital geleceğinin mimarı Netaş, enerji yoğunluğunu son 3 yılda ortalama %66,3 azaltarak, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Yenilenebilir Enerji Genel Müdürlüğü tarafından 17’ncisi düzenlenen Sanayide Enerji Verimliliği Proje Yarışması’nda (SENVER) birincilik ödülünün sahibi oldu. 11 Ocak’ta WOW Convention Center İstanbul’da düzenlenen törende, Netaş CEO’su C. Müjdat Altay birincilik ödülünü ve teşekkür belgesini Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Müsteşarı Fatih Dönmez’den aldı.

Türkiye’nin lider dijital dönüşüm şirketi Netaş, sürdürülebilirlik vizyonu doğrultusunda tüm faaliyetlerinde doğal kaynakların korunması, verimlilik, temiz çevre ve temiz sanayi kavramlarını odağına alıyor ve bu prensipleri kendi çalışma alanlarının ve projelerinin yönetiminde de uyguluyor. Bu doğrultuda enerji yoğunluğunu 2008-2012 yılları arasındaki referans değerlere göre son 3 yılda ortalama %66,3 azaltan Netaş, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Yenilenebilir Enerji Genel Müdürlüğü tarafından 17’ncisi düzenlenen Sanayide Enerji Verimliliği Proje Yarışması’nda (SENVER) “En Verimli Endüstriyel Tesis” (EVET) kategorisinde birincilik ödülünün sahibi oldu.

Netaş’a elektrikli teçhizat imalatı alt sektöründe birincilik ödülü getiren başarıda, Netaş’ın operasyonlarını çevreyi etkilemeden sürdürmesi, lokasyon kurulumu çalışmalarında enerji verimliliği yüksek ürünlerin seçilmesi, ofis-laboratuvar-veri merkezlerinin iç konumlandırılmaları ve tesislerinde kullandığı verimli takip-kontrol ve merkezi otomasyon sistemleri etkili oldu. 8. Enerji Verimliliği Forumu etkinlikleri kapsamında 11 Ocak’ta WOW Convention Center İstanbul’da düzenlenen ödül töreninde, Netaş CEO’su C. Müjdat Altay birincilik ödülünü ve teşekkür belgesini Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Müsteşarı Fatih Dönmez’den aldı.

Altay, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Enerjinin verimli kullanımının ülkemizin hedeflerine ulaşmasında son derece kritik bir ihtiyaç olduğu bilinciyle, 50’nci yılımızda aldığımız bu ödülden büyük bir gurur duyuyoruz. Bu başarıya teknolojiyi verimli kullanarak eriştik. Bugün geldiğimiz noktada, bilişim teknolojileri ile enerji kullanımını optimize ederek sürdürülebilirliğini sağlayabiliyoruz. Dijital dönüşümde ülkemizin lider sistem entegratörü olarak kazandığımız güçlü deneyim ve birikimi her zaman olduğu gibi Türkiye’nin ihtiyaçları doğrultusunda sunmaya devam edeceğiz.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir