Netflix’in ilk animasyon filmi Klaus gösterime girdi

Netflix’in ilk animasyon filmi Klaus, 15 Kasım Cuma günü tüm dünyayla aynı anda gösterime girdi. Film, en soğuk bir kasabaya tayin edilen postacının, Noel Baba’yı saklandığı yerde bulmasını konu ediyor.

Klaus filminin konusu nedir?

Postacı akademisinin en kötü öğrencisi Jesper (Jason Schwartzman) kendini Kuzey Kutup Dairesi’nin kuzeyinde yer alan buzlarla kaplı bir adada görevlendirilmiş olarak bulur.

Kavgalı adalılar, bırakın mektuplaşmayı birbirlerine selam bile vermemektedir. Jesper tam pes etmek üzereyken öğretmen Alva (Rashida Jones) ile arkadaşlık kurar.

Ayrıca Jesper, el yapımı oyuncaklarla dolu bir kulübede tek başına yaşayan Klaus (Oscar ödüllü J.K. Simmons) ile tanışır.

Smeerensburg kasabasında bir kez daha kahkahaların çınlamasını sağlayan bu umulmadık arkadaşlıklar; cömert komşuların, sihirli ilimlerin ve bacaya özenle asılan çorapların yer aldığı yeni bir gelenek yaratır.

Çılgın Hırsız’ın ortak geliştiricisi Sergio Pablo tarafından geliştirildi.

Okan Bayülgen, Serra Yılmaz

Seslendirme ekibinde tanıdık isimler

Okan Bayülgen, Serra Yılmaz, Yekta Kopan ve Ece Uslu Klaus’un seslendirmesi için stüdyoya girdi. Klaus tüm dünya ile aynı anda sadece Netflix’te yayınlanıyor.

Klaus karakterini Okan Bayülgen, Jesper karakterini Yekta Kopan, Alva karakterini Ece Uslu ve Mrs. Krum karakterini ise Serra Yılmaz seslendirdi.

Philips-TPVision-Netflix İzleme

190’dan fazla ülkede 151 milyondan fazla kullanıcı

Netflix, 190’dan fazla ülkede 151 milyondan fazla ücretli kullanıcının farklı türlerde ve dillerde diziler, belgeseller ve sinema filmleri izlediği dünyanın lider internet eğlence hizmeti.

Üyeler yayınları istedikleri kadar, istedikleri zaman, istedikleri yerde, internete bağlı tüm ekranlarda izleyebiliyor.

Yayınların tamamını reklamsız olarak ve herhangi bir taahhütte bulunmadan oynatabilir, durdurabilir ve daha sonra izlemeye devam edebiliyor.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir