NHK WORLD-JAPAN

NHK WORLD-JAPAN SES uydusuyla Ethiosat’ta

NHK WORLD-JAPAN artık SES uydusu aracılığıyla yayın yapan ve Etiyopya’nın ilk özel TV kanalı platformu Ethiosat izleyicilerine de ulaşacak.

Dünyanın önde gelen uydu operatörü SES, NHK WORLD-JAPAN’ın Ethiosat TV platformuna katıldığını ve böylece platformdaki toplam kanal sayısının 43’e yükseldiğini duyurdu.

Japonya’nın kamu yayıncısı NHK’nın uluslararası yayın hizmeti olan NHK WORLD-JAPAN, en son haberlere yer verdiği NHK NEWSLINE’ın yanı sıra teknoloji, yaşam tarzı ve eğlence programları (great gear, Dining with the Chef, J-Arena, Journeys in Japan) da sunuyor. Ayrıca, Asia Insight ve NHK Belgeseli dahil olmak üzere çeşitli belgesel ve özel programlarıyla dikkat çekiyor.

Halihazırda çok çeşitli popüler yerel içerikler sunan ücretsiz görüntülenebilir Ethiosat platformu ise Ekim 2019’da yayına başladı. SES’in NSS-12 uydusunda 57 derece Doğu yörüngesinde yer alan ve Etiyopya’nın ilk özel TV platformu olan Ethiosat, ülke çapındaki izleyicilere yüksek kaliteli bir izleme deneyimi sunuyor.

NHK WORLD-JAPAN’ın platforma takdimi izleyicilere, Ethiosat deneyimlerinin bir parçası olarak kaliteli uluslararası programlamaya erişmelerini sağlıyor.

İşte bu hem yerel hem de ilgili uluslararası içeriğin artan sunumu, Etiyopya Yayıncılar Birliği (AEB), Etiyopya Yayın Kurumu (EBC) ve SES arasındaki anlaşmalar ile gerçekleşti.

Konu hakkında açıklama yapan SES Video Doğu Afrika Bölge Satış Müdürü Abdikadir Awabdi, “Uluslararası haberler kanal paket platformunda önemli bir yer teşkil eder ve NHK WORLD-JAPAN’ın platforma katılması Ethiosat’ın başarısını desteklemektedir. SES, izleyici memnuniyeti için Ethiosat’ın sürekli başarısını sağlamak amacıyla yerinde hizmetler sunmaya devam ediyor. Bu hizmetlere, ev tipi uydu antenlerini Ethiosat platformuna uygun şekilde yeniden yönlendirmek için yerel kurulumcuların eğitimi de dahildir.” dedi.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir