Öğrencilere gerçek staj imkanı

StajOkulu.com, üniversite öğrencilerine staj imkanları sağlamak için başlatılan bir proje. Projeye katılan, bilişim alanında staj arayışı olan üniversite öğrencileri, alanında uzman kişilerden 4 hafta teorik, 2 hafta pratik olmak üzere 6 haftalık staj eğitimi alıyor.

Öğrencilerin, mesleki eğitimlerin yanı sıra gerçekleştirilen sosyal içerikli seminerler ve faaliyetlerle tam anlamıyla iş hayatına hazırlanması hedefleniyor.

Türkiye’de stajların genelde ‘naylon staj’ diye nitelenen içi boş bir formaliteden ibaret olduğu ve firma çalışanlarının stajyerlerden ofisboy olarak istifade ettikleri bir süreç olmanın ötesine geçmediği ne yazık ki gerçek.

StajOkulu’na öğrenciler referanslı olarak müracaat ediyor ve tek tek özel mülakatlar sonunda seçilerek derslere alınıyor. Dersler üniversite ortamından daha dikkatli kontrol ediliyor. Seçilen öğrenciler için önceden hazırlanan akıllı kartlar ile giriş çıkışları kontrol altında tutuluyor ve mazeretsiz 2 derse gelmeyen öğrencinin stajı iptal ediliyor.

StajOkulu, öğrencileri geleceğe hazırlayacak gerçek bir staj için imkan sunuyor. Daha fazla bilgi için http://www.stajokulu.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir