Öğrenciyi tanıyan eğitim platformu

Turkcell’in, doğru bilgiyi teknoloji yoluyla milyonlara ulaştırmayı hedefleyerek bu yılın başında tüm Türkiye’ye açtığı Turkcell Dijital Akademi’nin artan kaliteli ve zengin içeriğiyle zengin bir eğitim platformuna dönüşme yolculuğu devam ediyor. Turkcell Dijital Akademi son olarak Tübitak tarafından desteklenen eğitim kuruluşu Derspektif’le işbirliği yaparak sınavlara hazırlanan öğrenciler için “Akıllı Öğrenme Platformu”nu oluşturdu.

Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG), Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı (YGS) ve Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) için geliştirilen dijital eğitimler, zengin içeriği ve her öğrenciye özel içeriği ile Türkiye’de bir ilk. Artık, her öğrenci kişisel gelişimini takip edebilecek, gelişmesi gereken alanlara yoğunlaşabilecek. Eğitimleri farklı kılan bir diğer özellik de konusunda uzman gönüllü öğretmenlerin desteği. Türkiye’de 500’den fazla öğretmenin “Akıllı Öğrenim Platformu”na özel olarak hazırladığı sorularla, gençler sınavlara güvenle hazırlanıyor.

“Fırsat eşitliği sunmaya devam ediyoruz”

Derspektif’le yapılan işbirliği ile ilgili Turkcell Grup İnsan Kaynakları’ndan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Banu İşçi Sezen şu açıklamayı yaptı:

“Kısa süre önce, bilgiyi milyonlara açma ve eğitimde fırsat eşitliği sunma hedefiyle Turkcell Akademi’yi dijitalleştirmiştik. Şimdi ise Turkcell Akademi’nin dijital dünyasına, gençlerin hayatında önemli yer tutan lise ve üniversite sınavlarına hazırlanabilecekleri “Akıllı Öğrenim Platformu”nu ekliyoruz. Tübitak tarafından desteklenen Derspektif’le yaptığımız işbirliği ile amacımız sınavlara hazırlanan öğrencilere akılcı bir öğrenim yöntemi ve çalışma ortamı sunmak. Sistematik bir öğrenme metodu olan Derspektif’i dijital eğitime öncülük eden Turkcell’in teknoloji gücüyle destekledik. Kişiye özel geliştirilen içerikler ve soru bankaları sayesinde öğrencilerin zamanı iyi kullanarak daha verimli çalışmalarını hedefliyoruz. Turkcell Akademi olarak merkezimize yerleştirdiğimiz “insana yatırım” ve “eğitim fırsat eşitliği” ilkelerimiz doğrultusunda, milyonların yararlanabileceği yeni bir projeye daha imza atmış olmaktan mutluyuz.”

Eğitimde fırsat eşitliği sınavlarda da devam ediyor

Öğrenciler, kendileri için hazırlanan soru-cevaplara,makalelere videolu çözümlere ve kişiye özel raporlardan oluşan çalışma programlarına tablet, bilgisayar ve akıllı mobil telefonlardan zaman ve mekândan bağımsız olarak ulaşabiliyor. YGS ve LYS için oluşturulan Üniversiteye Hazırlık paketiyle 9.-12. Sınıf öğrencilerine Matematik, Geometri, Dil ve Anlatım, Türk Edebiyatı, Fen Bilimleri, Sosyal Bilimler alanlarında içerikler veriliyor.

TEOG’a hazırlanan 8. sınıflara ise Matematik, Türkçe, Fen ve Teknoloji, Sosyal Bilgiler ve İngilizce derslerinde başarılı olmanın anahtarı sunuluyor. Turkcell’in eğitimde fırsat eşitliği ilkesiyle hayata geçirdiği Turkcell Akademi bünyesindeki “Akıllı Öğrenim Platformu”na www.turkcell.com.tr/akademi üzerinden erişilebiliyor.

İlginizi çekebilir:  Türkiye Şampiyonu Bilkom Avrupa için oylarınızı bekliyor

Her Turkcellli’nin sistemi 1 hafta boyunca ücretsiz deneme hakkı var. 1 haftanın sonunda, Üniversiteye Hazırlık paketine LYS yazıp 2222ye göndererek tüm vergiler dahil aylık 9,99 TL’ye, TEOG’a Hazırlık paketine ise TEOG yazıp 2222’ye göndererek tüm vergiler dahil aylık 4,99 TL’ye abonelik yapılıyor.

Öğrencinin zayıf olduğu konulara özel ders içeriği

Derspektif’in geliştirdiği algoritma ve yazılım sayesinde öğrencinin zayıf olduğu konular, soru çözme hızı ve zorluk derecesi, öğrenme durumu, tespit edilerek eğitim içeriğinin kişiye özel olarak sürdürülmesi sağlanıyor. “Akıllı Öğrenme Platformu” ile öğrenciler soru çözdükçe eksik olduğu alanları keşfederek ve ilgili soruların cevaplarını inceleyerek kendini geliştiriyor.

Sonrasında, öğrenciler kendilerine özel olarak atanan otomatik ödevler sayesinde eksiklerini artık öğrendiğinden de emin oluyor. Çözemedikleri soruların doğru yanıtlarını görebiliyor ve isterlerse çözüm videolarını izleyebiliyorlar. Böylece öğrenciler, onlarca deneme sınavı arasından zorluk seviyesine göre kendine uygun olanları ne kadar zamanda çözebildiğini görebiliyor ve kendini bu yönde geliştirebiliyorlar.

Akıllı Soru Bankaları; eksiklerini tamamlaması, bilgilerini pekiştirmesi ve soru çözme becerilerini geliştirmesi için her bir öğrenci için özel olarak oluşturuluyor. Akıllı Genel Tekrar Testleri ise Akıllı Soru Bankaları’ndaki uygulama sonuçlarına göre yapılanıyor. Yani öğrencinin eksik olduğu konulardan oluşan soru havuzlarıyla öğrenme süresi kısalıyor. Turkcell Akademi, Akıllı Öğrenme Platformu ile öğrencilerin çok vakit harcayıp dağınık çalışması yerine akıllı ve sistematik çalışmasına imkân veriyor.

YGS-LYS PAKETİ (AYDA 9,99 TL)

 • Toplam 80 bin akıllı soru ve cevap
 • ÖSYM tarafından son 50 yılda çıkmış 22 bin 350 soru ve cevap
 • Derspektif öğretmenlerinin hazırladığı 57 bin 650 soru ve cevap
 • 25 bin metin ve video çözümlü cevap
 • 5 YGS ve 5 LYS Deneme Sınavı
 • 8 bin 750 MEB kazanımı
 • Kişiye özel hazırlanan akademik ve kişisel gelişim karneleri ile raporları
 • Puan hesaplama

TEOG PAKETİ (AYDA 4,99 TL)

 • Toplamda 10 bin Akıllı soru ve cevap
 • Derspektif öğretmenlerinin hazırladığı 10 bin soru ve cevap
 • 2 bin 500 adet yazılı ve/ya video çözümlü cevap
 • 8 adet TEOG deneme Sınavı
 • 1.200 adet MEB kazanımı
 • Kişiye özel hazırlanan akademik ve kişisel gelişim karneleri ile raporları
 • Puan hesaplama
Yazıyı Oylayın

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknoloji odaklı bir haber portalıdır. Melih Bayram Dede yönetiminde 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal medya hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir