‘Önümüze umutla bakıyoruz’

TeknoSA Genel Müdürü Bülent Gürcan, 2015 genel seçimleri sonrası ekonomik beklentilere ilişkin, “Geçmiş koalisyon tecrübelerimiz çok iyi olmasa da liderlerin verdiği olumlu mesajlar nedeniyle önümüze umutla bakıyoruz” dedi.

Gürcan, TeknoSA ve TEMA işbirliğiyle Urla ilçesinin Kadıkovacık mevkisine 5 bin fidanın dikilmesi dolayısıyla düzenlenen tören öncesinde basın toplantısı gerçekleştirdi.

Teknoloji sektörünün durumu ve 2015 yılı beklentilerine ilişkin değerlendirmelerde bulunan Gürcan, Ege Bölgesi’nde 50, İzmir’de ise 21 mağazalarının bulunduğunu söyledi. İlk mağazalarını İzmir’de açmaları nedeniyle İzmir’in kendileri açısından ayrı bir önemini olduğunu vurgulayan Gürcan, 2015 yılı içerisinde 20’nin üzerinde yeni mağaza açma planlarının olduğunu, bunun 3’ünü İzmir’de faaliyete geçireceklerini bildirdi.

TeknoSA’nın sektörün büyümesine öncülük ettiğini anlatan Gürcan, “Sektör lideri olarak ihtiyaç duyulan her noktaya mağaza açıyoruz. Türkiye genelinde 300’e yakın mağazamız bulunuyor. Bu sektörde başlangıçta 8 marka olarak girdik. Ancak zamanla yabancı firmalar Türkiye’ye ayak uyduramadı. Şu anda 4 yerli ve bir yabancı firma sektörde yer alıyor. Bizim mağazalarımızı 2014 yılında 101 milyonu aşkın kişi ziyaret etti. Bunun 6,5 milyonunun İzmir’den olması önemli” diye konuştu.

Gürcan, 2015 genel seçimleri sonrası ekonomik beklentilere ilişkin bir soru üzerine, kriz beklemediklerini ifade etti.

Kurulması muhtemel bir koalisyon hükümetinin sektörü nasıl etkileyeceğini bilemediklerini dile getiren Gürcan, şöyle konuştu:

“Geçmiş koalisyon tecrübelerimiz çok iyi olmasa da liderlerin verdiği olumlu mesajlar nedeniyle önümüze umutla bakıyoruz. Şu anda devletimizin en üst kademesi başta olmak üzere çok olumlu pozitif mesajlar veriliyor. Dolayısıyla biz 2015’e hala çok umutlu ve olumlu bakıyoruz. Türkiye ekonomisinin hala büyüme göstergeleri var. Bu pozitif büyümenin devam ettiği bir dünyada elektronik sektörü de büyümeye devam ediyor olacaktır. İçinde bulunduğumuz şu belirsizlik, tedirginlik oluşturan günlerde bir durgunluk olabilir diye düşünüyorduk ama şimdi karne ve yaklaşan babalar günü aktiviteleriyle pazarımız yeniden canlandı. Eğer döviz kuru da dalgalanmazsa, bu şekilde kalırsa olumsuz bir sonuç beklemiyoruz. Sonuçta ihtiyaç olan birşey alınacaktır. Ufak tefek hareketler olsa da biz 2015’in çok iyi geçeceğine tüm kalbimizle inanıyoruz. İlk 3 ay için baktığınızda pazar yüzde 14,2 büyüdü. Bunun lokomotifi de cep telefonlarında küçük ev aletlerinin payı oldu.”

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir