OSRAM, 50 yıldır beyaz perdeyi aydınlatıyor

OSRAM’ın XBO sinema lambası 50 yıldan fazla zamandır film endüstrisinin dijital projeksiyon alanındaki ihtiyacını karşılıyor. Uzun kullanım ömrü ile yüksek ışık parlaklığını bir arada sunan XBO, sinema salonlarındaki projeksiyon cihazlarını dijital çağa adapte etmek isteyenlere uzun süreli, kaliteli ve ekonomik bir çözüm sağlıyor.

Başta salonlarda sadece kısa filmler gösterilebilirken, bugün sinema da dijital çağa geçiş yaptı. Artık küçük sabit disklere sıkıştırılmış büyük veri yığınları sinemalara gönderiliyor ve projektöre girdikten sonra deşifre edilip resimlere dönüştürülüyor. Yüksek çözünürlüklü (HD) film gösteriminin en önemli gereksinimi ise yüksek performanslı ışık.

Sinema sektörünün önde gelen ışık tedarikçisi OSRAM’ın ürettiği XBO sinema lambası, 50 yıldan fazla zamandır film endüstrisinin dijital projeksiyon alanındaki ihtiyacını karşılıyor. Uzun kullanım ömrü ile yüksek ışık parlaklığını bir arada sunan XBO, sinema salonlarındaki projeksiyon cihazlarını dijital çağa adapte etmek isteyenlere uzun süreli, kaliteli ve ekonomik bir çözüm sağlıyor.

XBO sayesinde sinema operatörleri yüksek kalitede hizmet sağlarken, izleyiciler net ve canlı görüntülerin keyfine varıyorlar. Tolerans değerleri el yapımı sinema lambalarına göre çok düşük olan XBO, dünya çapında her iki sinemadan birinde kullanılıyor. Tam otomatik üretim yapan tek üretici OSRAM, 1983’te XBO’nun olağanüstü ışık gücü sayesinde Oscar ödülü de kazanmıştır.

Yüksek yoğunlukta ateşleme sayesinde küçük bir alanda güçlü bir ışık sağlayan OSRAM XBO xenon lambalar, sinema operatörlerinin ihtiyaç duyduğu özel parlaklıkta ve yüksek performanslı ışık gereksinimini karşılıyor. Dayanıklı kuvars camdan yapılmış XBO, aşırı sıcaklık değişimlerine ve yüksek basınca ve titreşime karşı dayanıklılığıyla da tercih ediliyor. Gün ışığı benzeri 6,200K gücündeki ışığı, lambanın ömrü boyunca sabit kalırken, sinema operatörlerinin bakım masrafları bu sayede büyük oranda azalıyor.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir