Papa 12 Aralık’ta Twitter’da soruları yanıtlayacak

Papa 16. Benediktus, Noel yaklaşırken Katolik Kilisesinin görüşlerini yaygınlaştırmak amacıyla @pontifex adı altında Twitter hesabından mesaj göndermeye başlayacak.

Vatikan’dan bir yetkili, Papa’nın, 12 Aralık’tan itibaren kendisine sorulan soruları İngilizce, Fransızca, Almanca, İtalyanca, Lehçe, Portekizce, İspanyolca ve Arapça dillerinde yanıtlayacağını açıkladı. Papa’nın ilk olarak inançla ilgili soruları yanıtlayacağı belirtildi ve soruların gönderilmesi istendi.

Vatikan yetkilisi, “pontifex” sözcüğünün “Papa”yı ifade etmesinin yanı sıra “köprü kurucu” anlamına gelmesi bakımından seçildiğini kaydetti.

Açıklama ardından Papa 16. Benediktus’un takipçi sayısı hızla artmaya başladı. Papa’nın Twitter sayfasında çeşitli dillerde ‘Hoşgeldiniz” mesajı yer alıyor. Papa’nın takipçileriyle iletişim kuracağı dillere, ilerde başka dillerin de eklenebileceği kaydedildi.

Vatikan bir süredir internette çeşitli sosyal paylaşım gruplarını kullanıyor. Yakınlarda da dünya çapında Katolik siteleri bir araya getiren küresel bir portal kurulmuştu.

BBC’nin haberine göre, Vatikan, “Papa’nın Twitter’da varlık göstermesi, Kilise’nin dijital alanda da yer alması gerektiğine inandığını somut bir şekilde ortaya koyuyor” dedi.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

1 thought on “Papa 12 Aralık’ta Twitter’da soruları yanıtlayacak

    miray

    (06 Aralık 2012 - 10:35)

    neden hristiyanlık diye sorsak mi acaba?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir