Plak satışlarını gençlerin ilgisi artırıyor

Plaklar İngiltere’de ilgi görmeye devam ederken, lokomotif tüketici grubun 25 yaşın altındakiler olduğu ortaya çıktı. İngiltere’de geçen sene yaklaşık 400.000 plak satıldı.

Plak satışlarını artırmak ve plakla müziği teşvik etmek için yarın Plak Günü ilan edildi. Plak Günü için yüzlerce müzisyen tek seferlik plaklar hazırladı; bu plaklarda 2’şer şarkı olacak. Plağa yönelik ilgi olmasına rağmen CD ve internet hala çok daha büyük bir pazarı temsil ediyor.

CD ve internetten indirilen dosyaların yanında plak pazarına olan ilgi 2004 yılından bu yana İngiltere’de düzenli olarak artıyor.

BBC’nin haberine göre, plağa bu ilgiyi gösterenlerden Ben Grant, “İnternet ortamında satın alınan müzik ile plaklar arasındaki farkı anlatırken şöyle diyor: “İnternetten müzik satın alıyorsunuz ama plak olduğunda müziğe sahip oluyorsunuz.” diyor.

CD’nin de benzer bir şekilde müziğe sahip olunması anlamına geldiği konusunda yorum yapan 19 yaşındaki Alex Bailey ise “Plağı aldığınız zaman pikabın iğnesini üzerine koymak müziğe verilen emeği takdir etmenin daha iyi bir yoluymuş gibi geliyor.” diyor.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve ürün incelemelerine yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir