PlayStation 4, 7 milyon barajını geçti

Sony, PlayStation4 (PS4) oyun konsolunun dünya çapındaki satışlarının 6 Nisan 2014 tarihi itibariyle 7 milyon adedi aştığını açıkladı.

Dünya çapında 72 ülke ve bölgede kullanılan PS4 oyun konsolunun yazılım satışları da, perakende mağazaları ve PlayStation Store üzerinden dijital indirmeler yoluyla 20,5 milyon adede ulaştı.

PS4’ün entegre sosyal yetenekleri, oyun severler arasında son derece yüksek popülaritesini de sürdürüyor. Kablosuz Kumanda (DUALSHOCK4) üzerinde bulunan “SHARE” (paylaş) düğmesi ile 135 milyonu aşkın paylaşım gerçekleştirildi.

ps4

Sony Computer Entertainment Inc. Başkan ve Grup CEO’su Andrew House, konuyla ilgili olarak, “Küresel oyun camiası, piyasaya sürüldüğünden bu yana PS4’e muazzam bir ilgi gösterdi. PS4’ün yolculuğu henüz yeni başladı” dedi.

Twitch ve Ustream çevrimiçi video gerçek zamanlı veri aktarım platformları üzerinden yapılan yayınlar da, 4,9 milyonun üzerinde oyun yayını ve yaklaşık 90 milyon izleme oturumu ile büyümesini sürdürüyor.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir