PlayStation 4’ün çıkış tarihi açıklandı

Sony, PlayStation 4 oyun konsolunun piyasaya çıkış tarihini açıkladı. Oyunseverlerin merakla beklediği konsol Amerika’da 15 Kasım, Avrupa’da ise 29 Kasım’da satışa sunulacak.

Sony Eğlence Dairesi Başkanı Andrew House konsolün piyasaya çıkışı sonrası Amerika’daki fiyatının 399 dolar, Avrupa’daki fiyatının ise 399 avro olacağını açıkladı. PS4 için şu ana kadar bir milyondan fazla sipariş alındı. PlayStation 4 resmi olarak şubat ayında duyurulmuş, yakın zamana kadar yıl sonunda piyasaya çıkacağı ifade edilirken, ancak kesin tarihi açıklanmamıştı.

ps4

PS Plus üyelerine rekor kıran oyunlar, yenilikçi bağımsız oyunlar ve klasik oyunları da içeren oyun kütüphanesine anında erişim sağlayan Hızlı Oyun Koleksiyonu, PS4 sistemi üzerinde oyunseverlere çevrimiçi oynanabilirlik de sağlayarak, daima keşfedebilecekleri yeni oyunların hazır bulunmasını ve PS Plus topluluğunun diğer üyeleri ile birlikte bunların tadını çıkarabilmelerini sağlayacak.

PS4 sistemi üzerinde PS Plus’ın desteğini kutlamak amacıyla SCEA, PS Plus üyelerine kullanıcıların eksiksiz bir #DRIVECLUB deneyiminden bekleyebileceği tüm orijinallik ve sarmalayıcılığı sunan #DRIVECLUB PS Plus Edition’ı da Instant Game Collection içinde sunacak. Ayrıca, aralarında PlayStation E3 basın toplantısında sunulan Don’t Starve, Outlast, ve Secret Ponchos’un da bulunduğu üç yeni dijital oyundan biri her ay dönüşümlü olarak sunulacak.

Bu üç oyun, PS4 sisteminin lansmanını izleyen bir yıl boyunca, Instant Game Collection üzerinden hiçbir ek ücret olmaksızın temin edilebilecek. PS Plus üyeleri, muhteşem PS4 oyunlarından oluşan geniş bir yelpazenin de tadını çıkarırken; çevrimiçi çoklu oyuncu modu, oyunları yayınlama ve izleme, oyunlar arası sesli sohbet ve arkadaşlarının çevrimiçi oyununa kusursuzca bağlanabilme becerisi sayesinde arkadaşları ile deneyimlerini paylaşmanın yeni yollarından da yararlanabilecek.

Bulut üzerinden oyun

SCEA aynı zamanda PlayStation’ın bulut oyun hizmetlerinin de 2014 yılından itibaren Amerika Birleşik Devletleri’nden başlayarak sunulmaya başlanacağını açıkladı. Bulut oynanabilirlik önce PS4 ve PS3 sistemleri, ardından da PS Vita sistemi üzerindeki oyunseverlere eleştirmenlerin büyük beğenisini toplamış PS3 oyunlarına anında erişim sağlayacak. Bu oyunlar, hızlı ve esnek bir muazzam oynanabilirlik sunmak için Gaikai’nin tescilli ağ teknolojisi kullanılarak aktarılacak.

ps4b

PlayStationVita’ya özel yüzlerce yeni oyun geliyor

2012 Şubat ayında Kuzey Amerika’da gerçekleştirilen lansmanından bu yana PS Vita sistemi oyunseverleri nerede olurlarsa olsunlar tam anlamıyla içine çeken en iyi ve en sarmalayıcı dijital oyunları sağladı. Canlı 5 inçlik dokunmatik ekranı, çift analog kontrol ve tamamıyla yeni oyun oynama şekilleri ile PS Vita sistemi bugüne kadar yaratılmış en güçlü portatif eğlence sistemi olma özelliğini taşıyor. 2013 yılının sonuna kadar, PS Vita sistemi üzerinde 85 yeni oyunun daha lansmanının yapılarak halen 125’in üzerinde Vita’ya özel oyun ve PSP ve PS One Classics kataloglarındaki 400’ü aşkın klasik oyundan oluşan koleksiyon daha da geliştirilmiş olacak.

Basın toplantısında açıklanan diğer oyunlar arasında yer alan Arkham Origins Blackgate, CounterSpy, Destiny of Spirits, Doki Doki Universe, Killzone: Mercenary and Tearaway da bulunuyor. Ayrıca, SCEA, SCE WWS’ten God of War HD 1 and 2,Flower, ve Dead Nation, Square Enix’ten FINAL FANTASY X ve X-2 ile Telltale Game’den The Walking Dead’in de yakında platforma geleceği duyuruldu.

The Walking Dead de PS Vita’ya geliyor

PS Vita üzerindeki The Walking Dead, oyunculara çift analog kontrol ile düğmeleri veya platforma özel dokunmatik kontrolleri kullanma seçeneğini de sunuyor.

Bu yıl yedinci yaşını kutlayan PlayStation3 “eğlenceye devam” diyor

Artık yedinci yılına gelmiş olan PS3 sistemi, tüketicilere bugüne kadar hiç olmadığı kadar yüksek eğlence değeri sunarken yakaladığı muazzam ivmeyi de sürdürüyor. PS3 sistemi, aralarında Puppeteer, Rain, Gran Turismo 6, BEYOND: Two Souls, The Last of Us, Batman: Arkham Origins and Grand Theft Auto V’nin de bulunduğu hasılat rekorları kıran oyunlar, özgün bağımsız oyunlar ve sadece PlayStation’da bulunan içeriklerden oluşan sektördeki en kapsamlı yelpazesi de sunacak.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir