Polis ailelerine güvenli internet eğitimi

Microsoft Türkiye’nin güvenli internet kullanımı konusunda düzenlediği “Bilgi Toplumunda Aile Seminerleri”nde Uluslararası Polis Birliği Türkiye Başkanlığı ile yapılan işbirliği çerçevesinde polis ailelerine, güvenli internet ve bilişim eğitimi verildi.

Ülkemiz bireylerinin, daha bilinçli birer bilgisayar ve internet kullanıcısı olmalarını amaçlayan Microsoft Türkiye’nin düzenlediği “Bilgi Toplumunda Aile Seminerleri” devam ediyor. Ebeveyn ve çocuklara özel olarak farklı çalışmaların gerçekleştirildiği ve eğitim içeriklerinin akademisyenler tarafından hazırlandığı bu seminerin yeni durağı Microsoft Ankara Ofisi oldu.

Özellikle çocukların ve ebeveynlerinin daha bilinçli birer bilgisayar ve internet kullanıcısı olmalarını amaçlayan eğitim seminerinin açılış konuşmasını yapan Microsoft Türkiye Kamu İşleri ve Kurumsal Sosyal Sorumluluk Programları Müdürü R. Erdem Erkul, “Günümüz çocukları, teknolojiyi ve onun getirdiği yenilikleri yakından takip ediyor, bilgisayar ve interneti çok etkin bir şekilde kullanıyorlar. “Bilgi Toplumunda Aile” seminerleri sayesinde güvenli internet ve bilgisayar deneyimini toplumun her kesimine yayacağımıza inanıyoruz. Güvenli internet eğitimlerinin Polis aileleri ile buluşması bizleri ayrıca mutlu ediyor. Toplumun huzur ve güvenliğini sağlamada gece gündüz çalışan emniyet mensuplarımıza, aileleri ile birlikte bilgisayar eğitimleri ulaştırmak ayrı bir mutluluk. Eğitimlerimiz yıl içerisinde devam ediyor olacak” dedi.

Semineri gerçekleştiren Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Mühendislik Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Veysi İşler yapılan araştırmaların çocukların teknolojik bilgilerinin ailelerinden daha fazla olabileceğini ortaya koyduğunu vurgulayarak, “Çocukların yüzde 45’i sosyal ağ sayfalarına sadece arkadaş ve aile üyelerinin erişimine izin vermeyi, yüzde 40’ı ise durum ayarlarını kullanarak erişimi sınırlamayı biliyor. Yüzde 39’u ailelerinin muhtemelen izin vermeyecekleri internet sitelerine giriyor veya çevrimiçi oyunlar oynuyor. Bu nedenle güvenli internet kullanımı konusunda çocuklarının eğitimi büyük önem taşıyor” diye konuştu.

İlginizi çekebilir:  İngiltere’de GameOver Zeus alarmı

Katılımcılara eğitimlerinin sonunda sertifikaları verildi.

Yazıyı Oylayın

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknoloji odaklı bir haber portalıdır. Melih Bayram Dede yönetiminde 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal medya hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir