Pussy Riot’ın internetteki klipleri yasaklandı

Moskova’da bir mahkeme Pussy Riot punk grubunun video kliplerinin internet sitelerinden kaldırılması yolunda karar aldı.

Kliplerde Pussy Riot’un geçen Şubat ayında Moskova’nın en büyük katedralinde söyledikleri ve bu yüzden mahkemelik oldukları Kremlin karşıtı şarkı da bulunuyor.

Mahkeme, Pussy Riot grubunu, “aşırı uçta” diye tanımladı. Mahkemenin kararına uymayan internet sitelerine erişimin engellenebileceği bildiriliyor. Pussy Riot grubunun mahkemeye sevkedilmesi, uluslararası düzeyde büyük protestolara yol açmıştı.

Mahkemenin gruba ait tüm video kliplerinin kaldırılmasını isteyip istemediği henüz anlaşılamadı. Grubun videoları arasında, Kızıl Meydan’da söyledikleri ve Rusya lideri Vladimir Putin’le alay eden bir şarkı da var.

Rusya medyasının bildirdiğine göre, mahkeme, klipleri yayınlamış olan internet sitelerinin listesini yayımladı ve bu sitelere erişimin engellenmesi gerektiğini bildirdi.

BBC’nin haberine göre Google’ın Rusya temsilciliğinden bir yetkili, kendilerine resmi belgeler ulaşmadan söz konusu video kliplerinin YouTube sitesinden çıkarılması konusunda bir karar almayacaklarını bildirdi.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir