Qualcomm üç yeni Snapdragon işlemcisini duyurdu

Qualcomm ileri modem, görüntüleme ve sensör özelliklerini akıllı telefonlara taşıyan üç yeni Snapdragon işlemcisini duyurdu.

Yeni işlemciler üst seviye özellikleri dünyada yaygın olarak kullanılan uygun fiyatlı akıllı telefonlara taşıyor.

Qualcomm Incorporated (NASDAQ: QCOM) iştiraki Qualcomm Technologies, Inc., yaptığı açıklamada üç adet yeni nesil Qualcomm Snapdragon işlemcisini duyurdu.

Snapdragon 625, 435 ve 425 isimlerine sahip üç işlemci; kamera, video, oyun ve bağlanırlık teknolojilerinin de dahil olduğu özel olarak geliştirilmiş üst seviye özellikleri akıllı telefon ekosistemine katmak üzere tasarlandı.

Konuyla ilgili Qualcomm Technologies Ürün Yönetiminden Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Alex Katouzian şunları söyledi:

“Tüm işlemcilerimizi ölçeklenebilirliği esas alarak geliştiriyoruz. Böylece Snapdragon işlemci portföyümüz içerisinde üst seviye özelliklere sahip uygun maliyette işlemciler geliştirerek üstün kullanıcı deneyimlerini daha geniş kitlelere ulaştırıyoruz.

Bu yaklaşım sayesinde kişileştirilebilir özellikler alanındaki geliştirmelerimizi hızla genişletebiliyor, farklı platformlar arasında uygun yazılımların hızla uygulamaya konulmasını sağlıyor, uygulama ve bağlanırlık çözümlerini entegre etme yeteneğimizi güçlendiriyor ve bu sayede farklı fiyat seçenekleri ile müşteri ihtiyaçlarını hızlı ve efektif bir biçimde karşılıyoruz.”

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir