Red Hat OpenStack Platform 15

Red Hat OpenStack Platform 15 kullanıma açıldı

Büyük oranda ölçeklenebilir bulut altyapı çözümü, dünyanın öncü kurumsal Linux platformu Red Hat Enterprise Linux 8 inovasyonlarının üzerine kuruluyor.

Açık kaynak çözümlerinde dünya lideri Red Hat, Inc., bugün büyük oranda ölçeklenebilen ve çevik bulut Hizmet olarak Altyapı (IaaS) çözümü Red Hat OpenStack Platform 15’in kullanıma açıldığını duyurdu. OpenStack topluluğunun “Stein” sürümü üzerine kurulan Red Hat OpenStack Platform 15, performansını artırırken bulut güvenliğini iyileştiriyor ve platformun desteklediği donanım ekosistemini genişletiyor.

Çözüm, bu sayede BT kuruluşlarının zorlu üretim iş yüklerini daha hızlı ve güvenli desteklemelerini sağlıyor. Linux’un hibrit bulut temeli olarak konumu göz önünde bulundurulduğunda müşteriler aynı zamanda daha güvenli, esnek ve akıllı Linux işletim sisteminden avantaj kazanabiliyor. Red Hat Enterprise Linux 8 aynı zamanda müşterilerin özel bulutlarda yaptığı hizmete alımları da destekliyor.

Kurumlar dijital dönüşüm yolculuklarında ilerlemeye devam ediyor ve operasyonel verim sunan çevik BT hizmete alımları da başarı için kritik öneme sahip. Red Hat OpenStack Platform’un son sürümü, topluluktan güç alan inovasyonu kurumsal kullanıma hazır sağlamlık ve destek ile birleştirerek yolculuğun itici gücü haline geliyor. Red Hat OpenStack Platform’u kullanan kurumlar, rekabet avantajı elde etmek ve müşterilerinin dönüşen ihtiyaçlarına daha iyi cevap verebilmek için inovasyonu çok daha hızlı sunuyor. Red Hat OpenStack Platform 15, kullanıcılarına aşağıdakileri sunuyor:

Gerçek zamana yakın karar verebilmek için NVIDIA GPU ve vGPU’larını destekleyerek yapay zeka (AI) ve öğrenen makineler (ML) gibi gelişmekte olan iş yükleri için güçlü bir platform sunuyor.

IPSec VPN ve NICs için geliştirilmiş kripto şifreleme ile performanstan ödün vermeden gelişmiş güvenlik sunuyor. Aynı zamanda üretim iş yükleri için ölçek artırırken bant genişliğini de yükseltiyor.

Modern ağ uygulamaları için kullanılan gelişmiş TCP yığını sayesinde daha iyi ağ performansı, OpenStack Platform 15 kullanıcılarını bekliyor. OpenStack, bu sayede uygulamaların çalışma zamanının ve iş yükü güvenliğinin artmasına yardımcı oluyor.

Çoklu mimariler ile müşterilere sunulan genişletilmiş seçenekler, IBM POWER9 LE PowerVM donanım desteğiyle dayanıklı altyapı için daha fazla seçenek sunuyor.

Donanım Güvenlik Modülü (Hardware Security Module, HSM), desteklediği özel donanım çözüm ürün ve hizmetleriyle daha güvenli ve merkezi kriptografik mesajlaşma özelliği sayesinde geliştirilmiş anahtar oluşturma ve yönetim için sunucu uygulama desteği sunuyor.

Red Hat Enterprise Linux 8 ile Entegrasyon

Red Hat OpenStack Platform 15, dünyanın öncü kurumsal Linux platformu Red Hat Enterprise Linux 8’in temeli üzerine kuruluyor. Hibrit bulutta çalışacak şekilde tasarlanan daha zeki, esnek ve güvenli işletim sistemi Red Hat Enterprise Linux 8, OpenStack inovasyonlarının üzerine kurulabileceği sağlam bir temel sunmanın yanında kurumsal BT ayak izlerinde işlem tutarlılığı sağlıyor. Red Hat OpenStack Platform 15 için temel görevi görmesinin yanında Red Hat Enterprise Linux 8 misafirleri, Red Hat OpenStack Platform 13’ün uzun ömürlü sürümünün mevcut müşterileri için destekleniyor.

Red Hat OpenStack Platform’da kullanıcıları uzun süreli faydalar bekliyor

OpenStack gelişirken, inovasyonların uyumunun da kurumsal BT organizasyonlarının yeni sürümleri kullanma ve hizmete alma konusundaki yeteneklerini ve tutkularını yansıtması gerekiyor. Red Hat OpenStack Platform’u üretimde kullanan müşterilerimizin ihtiyaçlarını daha iyi karşılayabilmek için platformun gelecek sürümleri, uzun ömürlü sürümler gibi desteklenecek. Red Hat OpenStack Platform 15, son kısa ömürlü sürüm olacak ve toplamda 1 yıl boyunca desteklenecek.

Birçok sektördeki müşterilerini güçlendiriyor

Red Hat OpenStack Platform, Red Hat’in açık kaynak liderliğiyle birleştiğinde hizmetler, destek, tüketim modeli ve yaşam döngüsü yönetiminde tutarlı bir deneyim sunarak birçok sektördeki BT ekiplerinin güçlenmesine yardımcı oluyor. Bugün yüzlerce firma, çeşitli hizmete alım süreçleri için hibrit ve özel bulutlarını güçlendirmek için Red Hat OpenStack Platform’a güveniyor. Bu firmalar arasında Rakuten, Public Health England, Turkcell, Cathay Pacific, IAG, Massachusetts Open Cloud, Paddy Power Betfair ve Tata Communications bulunuyor.

Red Hat Müşteri Portalı üzerinden edinilebilecek

Aktif aboneliğe sahip Red Hat OpenStack Platform müşterileri, Red Hat OpenStack Platform 15’e ilerleyen günlerde Red Hat Müşteri Portalı üzerinden erişebilecek.

Red Hat Bulut Platformları Ürün Başkan Yardımcısı Joe Fernandes, konuyla ilgili şunları söyledi: “Hibrit bulut, kurumsal BT’lerin geleceğinin nasıl olacağını net bir şekilde gözler önüne seriyor. Linux ve özel bulutlar da bu dönüşüm için temel bileşenleri sunuyor.

Red Hat OpenStack Platform 15; bugün hibrit buluta hazır, dünyanın öncü kurumsal Linux platformu üzerine kurulu ve büyük derecede ölçeklenebilen özel bulut altyapısı sunuyor. Böylece kurumların hibrit bulut geleceğinden en fazla faydayı elde edebilmeleri için inovasyon ve akıllı işletim sistemi bir araya gelmiş oluyor.”

NVIDIA Kurumlar ve Sınır için Ürünler Kıdemli Direktörü Justin Boitano da “Yapay zeka ve öğrenen makineler uygulamaları, dönüşmekte olan kurumlara yeni nesin özellikler sunuyor. Ancak tüm bu faydaları gerçeğe dönüştürebilmek için gereken bilişim teknolojisi ihtiyacı da artıyor.

Red Hat ile işbirliği yaparak NVIDIA’nın modern iş yükleri için güçlü ve hızlandırılmış bilişim platformunu Red Hat OpenStack Platformuyla birleştiriyoruz. Böylece inovasyonlarımızı ve yapay zeka yazılım iş ortağı ekosistemimizi Red Hat’in büyük derecede ölçeklenebilen ürün ve hizmetlerine eklemiş oluyoruz” dedi.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir