Panasonic TOUGHBOOK

Remeo şirketi Panasonic TOUGHBOOK tabletleri tercih etti

Finlandiyalı çevre koruma hizmetleri şirketi Remeo, araçlarındaki tabletleri güncellemeye başladığında TOUGHBOOK’tan yana karar verdi.

Remeo ve müşterileri, geri dönüştürülebilir eşyaların sayısını artırmayı ve tüm malzemelerin tekrar dönüştürülmesini hedefliyor. Remeo yıllarca araçlarında uzaktan bağlantı yazılımı kullandı. Ancak bir önceki nesile ait cihazlar teknik olarak istenileni verememeye başlayınca şirket de araçlarında bulunan bütün tabletleri yenileme kararı aldı.

TOUGHBOOK’un tercih edilmesinde sadece kullanım kolaylığı değil, aynı zamanda uzun hizmet ömrü de büyük bir etken oldu. Bu aynı zamanda Remeo’nun döngüsel ekonomiyi desteklemek için doğal kaynakların korunmasını temel alan stratejileri ve değerleriyle de uyumlu.

Çalışmaya hazır 200 cihaz

Remeo, özel araçları için 200’den fazla Panasonic TOUGHBOOK G1 tableti satın aldı. Bu cihazlar daha sonra kilitlenebilir montaj bölümüne yerleştirildi. Böylece aracın ön paneline yerleştirilerek güvenli, kolay ve konforlu bir şekilde kullanılabiliyor.

Cihazın yazılımına güncellemelerin ve değişiklerin kolayca yapılabilmesi için uzaktan yönetim yazılımı da cihazla birlikte gelenler arasında yer alıyor. Cihaz sağlayıcısı Kauko Oy, hem Windows 7 hem de Windows 10 işletim sistemleri için disklerin yedeklerini önceden yükledi.

Çok amaçlı cihazlar

TOUGHBOOK tabletler Remeo’nun araçlarının artık ayrılmaz bir parçası. Cihazın içinde sürücüler için yapılacak listesi ve en uygun rotayı oluşturmak için GPS navigasyonu yer alıyor. Tabletler aynı zamanda karşılaşılan engeller gibi verilen görevlerde gerçekleşen değişikliklerin kaydedilmesi için de kullanılıyor.

Araca bağlı olarak toplanan atıklara ait veriler otomatik veya sürücü tarafından manuel olarak tablete işleniyor. TOUGHBOOK tabletler aynı zamanda teslimatlar için elektronik belge ve imza alımı gibi işlemler için kullanılıyor.

Remeo Bölgesel Yöneticisi Kimmo Käenmäki, konuyla ilgili şunları söyledi: “TOUGHBOOK, tıpkı çalıştığımız yerler gibi zorlayıcı koşullar için birebir. Cihaz son derece dayanıklı ve mükemmel bağlantı özellikleri sunuyor. Ekran hem güneş ışığı hem de karanlıkta kolaylıkla okunabiliyor ve yağmur, toz artık cihazda sorun yaratmıyor. Fiyat ve performans oranı tek kelimeyle mükemmel.”

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir