Rusya’da halkın yüzde 57’si internet kullanıyor

Geçtiğimiz yıl Rusya’da internet kullanıcılarının nüfusa oranı yüzde 52’den yüzde 57’ye yükseldi. Bununla beraber kullanıcıların ilgi alanları da değişti. Levada Center sosyologlarının İnterfaks’a bildirdiğine göre, şu anda insanlar daha çok internet üzerinden son haberleri takip etmeye başladılar.

Rusya ekim ayı sonuçlarına göre, ülkedeki halk interneti daha çok bilgi aramak için (Yüzde 43) kullanıyorlar. Yüzde 36’lık kısım iletişim için, yüzde 27’lik kısım ise eğlence için kullanıyor. Geçen yıla göre bu şekildeki katılımcılar yüzde 4-5 oranında arttı.

Levada Center verilerine göre, en belirgin olarak internet üzerinden haberleri takip edenlerin oranı yüzde 19’dan yüzde 25’e yükseldi. Yüzde 12’lik kısım ise eskiden olduğu gibi ülkede ve yurtdışında neler olduğu sorusuna cevap arıyor.

Rusya’nın Sesi’nin haberine göre, Rusya’daki insanların interneti ziyaret etmelerinin diğer sebepleri arasında ise yüzde 22 film izlemek, yüzde 21 müzik dinlemek, yüzde 15 ürün satın almak ve yüzde 12 kitap okumak geliyor.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir