sahibinden.com’da 2012’de 25 milyonun üzerinde ilan yayınlandı

Türkiye’nin en büyük e-ticaret platformlarından sahibinden.com, 25 milyonu aşkın ilan sayısıyla 2012 yılında da büyümesini sürdürdü.

On binlerce farklı ürün seçeneğiyle, aylık 25 milyon tekil kullanıcının ziyaret ettiği Türkiye’nin en büyük pazaryeri sahibinden.com, 1 Ocak – 31 Aralık 2012 tarihleri arasındaki sahibindex ilan verilerini açıkladı. Verilere göre sahibinden.com’da yayınlanan ilanlar, önceki yıla oranla yaklaşık yüzde 50 artış göstererek, 2012 yılında 25 milyon 730 bin 748 ilan adedine ulaştı.

10 milyon konut, 3,5 milyon araç ilanı

Verilen ilanların yüzdesel bazda kategorilere göre dağılımında ise konut ilanları yüzde 40 ile ilk sırada yer alıyor. Konut ilanlarını, yüzde 13’le otomobil ilanları, yüzde 4 ile giyim&aksesuar, yüzde 3 oranlarında da bilgisayar ve cep telefonu ilanları takip ediyor. Sahibindex sonuçlarına göre, en çok ilan girişi ise 2 milyon 700 bin ile Mayıs ayında gerçekleşti.

İlan Şampiyonu İstanbul

Sahibindex 2012 verilerine göre, yaklaşık 15 milyon ile en çok ilan veren il İstanbul oldu. İstanbul’u takip eden illerin sıralaması ise Ankara, İzmir ve Bursa olarak gerçekleşti.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir