Merakla beklenen Samsung Galaxy S4 New York’ta tanıtıldı

Samsung akıllı telefon kullanıcılarının merakla beklediği Galaxy S4, New York’ta tanıtıldı. Galaxy S4, kutudan çıktı. Ürün siyah ve beyaz olmak üzere iki renkte piyasada olacak. Yeni akıllı telefonun 155 ülkede 327 mobil operatör tarafından önümüzdeki ay satışa çıkacağı açıklandı.

GalaxyS4

Samsung Galaxy S4’te 1080p çözünürlüklü 5 inç süper AMOLED ekran bulunuyor. Ekranın çözünürlüğü 1920X1080, piksel yoğunluğu 441PPI. Samsung Galaxy S4, 130 gram ağırlığında. Üründe 2600 mAh’lik batarya kullanılmış.

GalaxyS4b

Galaxy S4, 4G/LTE ağları başta olmak üzere farklı teknolojileri destekliyor.

GalaxyS4c

Samsung Galaxy S4, 16, 32 ve 64 GB dahili hafıza ile geliyor. Opsiyonel olarak kapasite microSD ile artırılabiliyor. Üründe 2 GB LP DDR3 RAM mevcut.

Android 4.2.2 (Jelly Bean) işletim sistemiyle çalışan Galaxy S4’te Qualcomm tarafından üretilen 1.9 GHz dört çekirdekli işlemci var.

GalaxyS4d

Üründe 13 megapiksel arka, 2 megapiksel ön kamera mevcut. İki kamera da aynı anda video çekim yapabiliyor.

GalaxyS4f

S Translator uygulamasıyla 9 dile kadar konuşmayı anlık çevirebiliyor. Bu sayede dil farklılığı sorun olmaktan çıkıyor. Uygulama, İngilizce, Fransızca, Almanca, İtalyanca, İspanyolca, Japonca, Çince, Korece ve Portekizce’yi destekliyor.

GalaxyS4g

Galaxy S4’te sürücülerin daha güvenli araç kullanabilmelerini sağlayan S Voice adlı bir özellik de yer alıyor. S Voice, sürücü otomobil kullanırken, gelen mesajları sesli olarak okuyabiliyor.

GalaxyS4h

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir