Samsung Galaxy S5 ocak ayında gelebilir

Güney Koreli teknoloji devi Samsung’un yeni amiral gemisi modeli Galaxy S5’i önümüzdeki yılın ocak ayında tanıtabileceği bildirildi.

Eski Samsung çalışanlarının kurduğu Naver adlı siteye göre yeni modelin ocak ayında tanıtılmasına gerekçe olarak şimdiye kadar 20 milyondan fazla satan Galaxy S4’ün Samsung’un beklentisini tam olarak karşılayamaması gösteriliyor. Bu yüzden Samsung’un Galaxy S5’in çıkış tarihini biraz öne almış olabileceği düşünülüyor.

Yeni akıllı telefonun tanıtılacağı bilgisi doğruysa, büyük ihtimalle Las Vegas’ta düzenlenecek CES-2014 elektronik cihaz fuarında sergilenecek. Naver’in verdiği habere göre Galaxy S5, 16 mega pikselli kamera ve muhtemelen 8 çekirdekli 64-bit işlemciye sahip olacak.

TechRadar sitesinin verdiği habere göre ise Galaxy S5’in Android ve Tizen olmak üzere iki işletim sistemiyle çalışma fırsatını sunacak Samsung’un ilk akıllı telefonu olması bekleniyor. Tizen, Google Android işletim sistemi bağımlılığını zayıflatmak isteyen Samsung dahil birkaç üretici tarafından geliştiriliyor.

Rusya’nın Sesi’nin haberine göre, Galaxy S4 piyasaya çıktıktan bir ay geçmeden Samsung, 10 milyon satışla rekor kırıldığını duyurmuştu. Ancak, daha sonra özellikle Avrupa ve Kore’de satışlar düşmüştü. Düşüşe neden olarak, alıcıların beklediği gibi yenilikçi olmaması gösteriliyor.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir