Samsung QLED 8K TV ekran yanması

Samsung, QLED TV’de ‘ekran yanması’ sorununu çözdü

Televizyonlarda tüketicilerin yaşadığı sorunlardan biri de “ekran yanması” dediğimiz, “görüntü yapışması” şeklinde de tarif edilen “burn in”. Bu durum genellikle aynı görüntünün ya da manzaranın uzun süre ekranda kalması sonucunda yaşanıyor ve televizyon izleme deneyimini olumsuz etkiliyor. Ekran yanması bazen kendi kendine düzeliyor ama kimi zaman da kalıcı bir kusur olarak varlığını sürdürüyor.

13 yıllık sektör liderliği ile Samsung ekran yanmasının televizyon izlemede yarattığı olumsuzluğu çok iyi biliyor. En sevdiğiniz programı izlerken ya da oyun oynarken ekran yanması durumu gerçekleştiğinde görüntünün yapışması izleme kalitesini büyük ölçüde zedeliyor. Her ne kadar ekran yanması ya da görüntü yapışması geçmişte plazma televizyonlarında görülen bir durum olsa da sorun bugünün TV teknolojilerinde de meydana gelebiliyor. Ancak bu tatsız durumun bir çözümü var.

Bir teknoloji devrimi gerçekleştiren Samsung QLED dizisi televizyonlar, Samsung’un TV dünyasındaki inovasyon öncülüğü sayesinde, özellikle ekran yanma sorununu tümden ortadan kaldırarak standartları yeniden belirliyor ve hatta 10 yıl ekran yanmasına karşı garanti vererek de tüketicilerinin bu noktada gönül rahatlığı ile QLED TV satın almalarını imkan sunuyor. Bir inovasyon ürünü olarak QLED televizyonlar Samsung’un tüketici beklentilerini temel alan güvenilir endüstri liderliği konumunu pekiştiriyor.

Samsung QLED serisi ekran yanması olayı ile karşılaşmadan oyunları büyük bir keyifle oynamanızı, merak ettiği bir filmi, ya da en sevdiğiniz dizinin bölümlerini birbiri ardına hiç sorunsuz izlemenizi olanaklı kılıyor ve mükemmel bir görüntü deneyimi sunuyor.

QLED TV’lerin dayanıklılığının sırrı Samsung’un inorganik Quantum noktalarını kullanmasında gizli. Her biri tekil olarak kontrol edilen ve farklı yaşam sürelerine sahip olan organik pikselleri bir araya getiren diğer teknolojilerden farklı olarak Quantum noktaları zaman içinde kalite kaybına neden olmuyor. Bu özellik QLED televizyonların her defasında sunduğu en yüksek görüntü kalitesinin güvencesini oluşturuyor.

Geleceğin televizyonları için inovasyon yaratmada odaklanılması gereken iki ana alan bulunuyor: Birincisi, ürünlerimizin tüketicilerin yaşamına anlamlı bir değer katmasını sağlayacak en üst standartlarda inovasyonlar yaratmak. İkincisi ise, gerçek anlamda çok boyutlu, izleyiciyi içine alan bir evde eğlenme sistemi sunmak için günümüzün diğer TV teknolojilerinin aksaklıklarını ortadan kaldırarak televizyon izleme deneyimini benzersiz kılmak.

Söz konusu isterse grafik yoğunluğu yüksek oyunlar oynamak olsun, isterse saatlerce izlenecek diziler olsun, Samsung’un QLED televizyonlarının çığır açan dayanıklılığı, pürüzsüz bir renk hacmi ve üstün parlaklığı ile uzun yıllar varlığını koruyacak bir görüntü kalitesi sunuyor.

Günümüzde özellikle üst düzey görüntü kalitesi ve dayanıklılık söz konusu olduğunda televizyonda ikinci sınıf kaliteye razı olmayan bir tüketici kitlesi ile karşı karşıyayız. Tüketicilerin daha azına razı olmayacağı ve eğlenmenin dört dörtlük tadını çıkaracağı bir televizyon izleme deneyimi yaşamaları için sektörün gerçekten anlamlı bir inovasyonun peşinde olması gerekiyor.

Bu garanti geleneksel TV izleme koşullarında meydana gelen ekran yanmasıyla sınırlıdır, ticari amaçlı kullanılan QLED TV’lerde oluşan ekran yanması kapsam dışıdır.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir