Satılık ve Kiralık Ev Arama Teknolojilerinde Yeni Dönem: Bird, Reddot Ödülünü Kazandı!

Yazılım alanlarında geliştirilen yeni uygulamaların her biri, öncekinden daha işe yarar olduğu sürece ve daha konforlu bir kullanım alanı sunduğu sürece kullanıcılar tarafından ilgi ile karşılanır. Bu kapsamda internetin kullanım amaçlarını incelemek ve insanların hangi alanlarda internetten detaylıca yararlandıkları ile ilgili analiz yapmak, alana inovatif bir iş ile katkıda bulunmak konusunda yararlı olabilir. Flatfy Türkiye’de aktif olarak kullanılan bir emlak arama motoru olarak oldukça inovatif, sektörde yankı uyandıran ve kullanıcılara yeni internet kullanım alışkanlıkları katacak bir projeye imza attı. Flatfy’in Kiev’deki projeleri kapsamında yer alan bu çalışma, satılık ve kiralık daire araması yapan bireylerin eskisinden çok daha kapsamlı bir arama yapabilmesini sağlıyor.

Bu çalışma aynı zamanda diğer emlak ilanı arama platformlarına göre bambaşka bir yöntemi kullanıma sunuyor. Flatfy, mobil aplikasyon aracılığı ile kullanıma sunduğu bu yeni teknolojide, gerçek şehir siluetinin Google Maps üzerindeki temsilini kullandı. Şehir içerisinde bulunan her bir yapının, cadde, sokak ve bölgelerin 3D görüntüsünün bulunduğu uygulama, kullanıcılara şehri parmaklarıyla gezerek kiralık ya da satılık caddeleri keşfetme şansı sunmaktadır. Bird adı verilen bu uygulamanın, kullanıcılara şehrin üzerinde uçma deneyimi sunduğunu söylemek mümkün.

Tasarım Harikası Bird, Reddot İle Ödüllendirildi

bird reddot

Bilindiği üzere, yazılımı henüz gerçekleştirilen uygulamaların mevcut bir ihtiyaca bir çare bulmuş olması, uygulamanın yeterli oranda kullanılabilmesi için kesinlikle yeterli değil. Kullanım sağlanabilmesi için uygulamanın basit bir ara yüzde sahip olması, kullanıcı dostu özelliklere sahip olması ve gelişmiş, modern bir dizayn sürecinden geçmiş olması gerekir. Flatfy tarafından Kiev’deki kullanıcılar için sunulan yeni nesil satılık ve kiralık konut arama platformu Bird, tasarım açısından da tüm eleştirmenlerden ve dijital aplikasyon uzmanlarından tam puan aldı.

Dünyanın farklı bölgelerinde gerçekleştirilen ve farklı kategorilerdeki çalışmaları tasarımları açısından değerlendiren Reddot, Flatfy’in Bird isimli uygulamasını ödüle layık gördü. Modern, ince düşünülmüş, kullanıcı dostu ve en önemlisi inovatif bir tasarıma sahip olan Bird, uluslararası alanda ödüllendirilerek dünyaya adını duyurmuş oldu.

Bird, Dünyaya Yayılmaya Hazırlanıyor

Flatfy, dünyada onlarca ülkede emlak arama motoru olarak aktif bir şekilde hizmet vermektedir. Flatfy’in kendi uygulaması olan Bird’in de bu durumdan ayrı olması düşünülemez. Bird, dünya çapında yazılım ve emlak dünyasında bir heyecan dalgası yarattı. Flatfy’in aktif olduğu ülkelerde ise Bird’in teker teker aktif hale gelmesi planlanıyor. Bu kapsamda Flatfy, Türkiye’de de bir fizibilite çalışması başlattı. Kullanıcıların satılık ve kiralık konut arama alışkanlıklarını ve bu aramalar ölçüsünde interneti kullanma şekillerini araştıran bu fizibilite çalışması dahilinde, Flatfy Türkiye bu projesi Türkiye’ye getirip getirmeme konusunda bir karar verecek. Eğer siz de bu çalışma dahilinde Flatfy’in araştırmasına katkıda bulunmak isterseniz ve süreci hızlandırmak isterseniz, çalışmaya bu link üzerinden ulaşarak anketi doldurabilirsiniz. Anketten elde edilen verilere göre Flatfy’in Bird isimli 3D emlak arama aplikasyonunu Türkiye’deki pazara da sunması beklenmektedir.

Reddot Ödülü Ne Anlama Geliyor?

Flatfy tarafından tasarlanan ve piyasaya sürülen Bird isimli aplikasyon, çok kısa süre içerisinde tasarım ödülüne layık görüldü. Uluslararası alanda tasarım harikası olan yeni projelere ödül veren Reddot’un tek etkinliği ödül sunmak da değil üstelik. Gelişmiş tasarım fikirlerine verilen ödüller, bu fikirleri piyasaya tanıtma ve bu fikirleri hayata geçirmek için gerekli olan fonu bulma konusunda da tasarımcılara destek oluyor. Özellikle bu açıdan Reddot platformunun oldukça değerli bir görevi üstlendiğini söylemek mümkün. Uluslararası arenada prestiji oldukça yüksek olan Reddot tarafından Bird’e sunulan ödül, Bird’in tanınırlılığının daha da artmasına sebep oldu. Aplikasyonun geliştirilme sürecinde çalışan genç ekip ise oldukça mutlu bir şekilde ödül aldıktan sonra objektiflere yansıdı.

bird reddot

Yukarıdaki fotoğrafta Flatfy’nin ortak kurucusu olan ve güncel olarak lun.ua isimli platformun CEO’luğunu yapan Denys Tsyganok’u görmektesiniz. Soldan sağa olacak şekilde fotoğrafta projenin önemli yüzleri olan Oleksandr Ivanov, Arsenii Feshchenko, Yevhenii Pancheshnyi bulunmaktadır. Bu genç ekip, oldukça kısa bir süre içerisinde satılık ve kiralık konut arama teknolojilerine oldukça inovatif bir soluk getirdi. Bu yenilik çerçevesinde yeni aplikasyonların da yön değiştireceği düşünülüyor. Klasik ilan tarama sayfalarına kıyasla çok daha kapsamlı, konforlu ve detaylı bir arama imkânı sunan ara yüz ve sistem, kullanıcıların konut bulma konusunda kendilerini daha özgür hissetmelerini sağlamaktadır.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir