Seçkin restoranların menüleri burada

Menuburada.com restoranların menü ve bilgilerini içeren bir bilgi kaynağı. Restoranların güncel menü fiyatlarını, fırsat ve kampanyalarını görebiliyorsunuz. Restorandan sipariş geleneksel yol olan telefonla gerçekleşiyor.

Restoranlara hiçbir komisyon ve ücret olmadan kendi menüleri yayınlama fırsatı veren Menuburada.com’un restoranlardan tek talebi fiziksel olarak bastırdıkları menülerde ve diğer tanıtım kanallarında güncel menü fiyatlarına ve fırsatlarına Menuburada.com’dan ulaşılabileceğine dair bir bilgiyi yayınlamaları oluyor.

Restoranlar kendi menülerini ve restoran bilgilerini yönetebiliyorlar. Kendi menülerini çeşitli araçlarla kendi web sitelerinde veya Facebook, Twitter gibi sosyal ağlarda paylaşabiliyorlar.

Bu anlamda görünen tarafta son kullanıcılar restoranların menü ve bilgilerine kolayca ulaşırken arka tarafta restoranlar kendi sayfalarını yönetebiliyor, fırsat ve indirimler düzenleyebiliyor ve yeni müşteriler kazanıyorlar.

Son kullanıcı tarafındaysa binlere restoranın güncel menüsüne, fırsatlarına ve kampanyalarına ulaşma imkanı söz konusu. Yine kullanıcı ücretsiz olarak bir hesapa açtığında restoranlara puan verebiliyor; ev, iş, okul gibi ekledikleri konumlara uzaklıklarını öğrenebiliyorlar. Restoranları sevdiklerine veya listelerine ekleyebiliyorlar. Kendilerine ait kişisel bir restoran rehberi oluşturabiliyorlar.

Yazılım sürecinin geliştirilmesi 1 yıl kadar süren Menuburada.com 2013 Mart aylarında yayına başladı. Şu anda 1.045 restoran kayıtlı. Her hafta bu rakama 100 kadar yeni restoran ekleniyor. 2013 yılı sonuna kadar 5.000 restorana çıkmayı hedefliyor.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

1 thought on “Seçkin restoranların menüleri burada

    Ahmet Arlı

    (21 Haziran 2013 - 20:05)

    Çok iyi bir fikir, valla ben bunu önceden düşünmüştüm, tüh ya.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir