SES ‘Yılın Operatörü’ ödülünü aldı

Dünyanın lider uydu ve yayıncılık operatörlerinden SES S.A. (NYSE Euronext Paris ve Lüksemburg Borsası: SESG), Paris’te bu yıl 19’uncu kez düzenlenen Dünya Uydu İşi Haftası’nda (WSBW- World Satellite Business Week 2015), Euroconsult (uydu pazarları alanında uzman, lider küresel danışmanlık firması) tarafından “Yılın Operatörü” ödülüne layık görüldü.

Endüstrinin önde gelen uzman firmaları olan Euroconsult, SpaceNews ve Satellite Finance, hem nicel hem de nitel kriterler göz önünde bulundurarak adayları değerlendirdiler ve ödüle hak kazananları seçtiler. Bu değerlendirme sonucu “Yılın küresel uydu operatörü” ödülü, satış gelirleri, FAVÖK (EBITDA) marjı ve büyümenin yanı sıra abone artışı gibi alanlarda en iyi başarıları elde eden SES’e verildi.

SES şirketinin CEO ve Başkanı Karim Michel Sabbagh, ödülle ilgili şu açıklamayı yaptı: “SES olarak, Euroconsult tarafından bizlere layık görülen ‘Yılın Operatörü’ ödülüyle gurur duyduk. Bizler SES şirketimizin çatısı altında ve vizyonumuz doğrultusunda, uydu etkin iletişim hizmetlerinde dünyanın önde gelen sağlayıcısı ve küresel dijitilasyonun vazgeçilmez bir yardımcısı olmak için durmaksızın çalışıyoruz. SES ve O3b’ne ait GEO ve MEO uydu kümelerinin sağladığı temel avantajlar sayesinde, dünya çapındaki müşterilerimize tamamen ölçeklenebilir, çok yönlü ve verimli hiper ağ topolojisini sunabiliyoruz.”

Yılın küresel operatörü ödülüyle birlikte uydu sektöründeki başarılarıyla ödüle layık görülen firmalar şöyle sıralanıyor:

Yılın Uydu Operatörü: SES
Yılın Stratejik İşlemi: EMC
Yılın Bölgesel FSS operatörü: RSCC
Yılın Yeni Uydu Operatörü: Arsat

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir