Hacktrick

Siber güvenlik sektörü Hacktrick 2022 Konferansı’nda buluşuyor

Türkiye’nin en büyük siber güvenlik konferansında siber güvenlik meraklıları, Türkiye’nin her yanından güvenlik araştırmacıları ile buluşuyor.

BTK’nın destekleriyle Blackbox Security ekibi, Prisma CSI ve Siber Kulüpler Birliği tarafından düzenlenecek Türkiye’nin en büyük siber güvenlik konferansı Hacktrick 2022, siber güvenlik sektöründe önde gelen isimleri, kurumları ve şirketleri sektör ile 27-29 Mayıs 2022 tarihlerinde bir araya getirecek.

2014 yılında Ankara Üniversitesi ev sahipliğinde “Üniversiteler Arası Siber Güvenlik Zirvesi” sloganıyla başlayan Hacktrick Siber Güvenlik Konferansı, her yıl binlerce kişinin katılımıyla özel sektörün, devlet kurumlarının ve üniversitelerin siber güvenlik çerçevesinde buluşmasını sağlıyor.

Önceki yıllarda Octosec ekibi tarafından düzenlenen, 2 günün eğitime 1 günün konferansa ayrıldığı Türkiye’nin en kapsamlı siber güvenlik etkinliği, pandemi sonrası verilen aranın ardından bu yıldan itibaren Blackbox Security ekibi, Prisma CSI ve Siber Kulüpler Birliği tarafından BTK ve BTK Akademi ev sahipliğinde düzenlenecek.

27-29 Mayıs 2022 tarihleri arasında gerçekleşecek ve 30’dan fazla konuşmacı ve eğitmenin yer alacağı etkinliği 2 bin 500’den fazla katılımcının takip etmesi bekleniyor.

İlk gün konferans, sonraki iki gün eğitim

Kamu, özel sektör ve akademik camiayı siber güvenlik çatısı altında toplamayı hedefleyen etkinlik, pratik ve teorik güvenlik çalışmalarını katılımcılarla paylaşmak üzere organize ediliyor. İlgililere eğitimler, teknik sunumlar ve birbirinden eğlenceli yarışmalarla, bilgi dolu ve eğlenceli zaman geçirmesi hedefleniyor.

Bu yılki etkinliğin ilk gününde katılımcılar konferanslara katılarak güncel konularla ilgili alanında uzman kişiler tarafından hazırlanan sunumları dinleyebilecek. Etkinliğin bu yıl öne çıkacak konuları arasında blokzincir güvenliği, bulut güvenliği, siber suçlar, ulusal güvenlik gibi konular var.

Etkinliğin ikinci ve üçüncü gününde ise katılımcılar birbirinden faydalı güvenlik eğitimleri alabilecek. Mobil uygulama güvenliğinden ağ ve web uygulamaları güvenliğine kadar birçok güncel konu başlığı ile ilgili 20’den fazla sınıfta 400 saati aşkın güvenlik eğitimi gerçekleşecek. Bu yılki eğitimlerin sponsorları arasında dünyanın en gelişmiş ve en kapsamlı adli bilişim çözümlerini geliştiren şirketlerinden olan Binalyze da yer alıyor.

İlginizi çekebilir:  Togg, geleceğin girişimcileri için yol gösterici oluyor

Giriş seviyesinden ileri seviyeye kadar birçok teknik eğitimin ücretsiz olarak siber güvenlik meraklılarına sunulacağı etkinlikte Binalyze, Digital Forensics and Incident Response (DFIR) eğitimine içerik sponsoru olacak.

Kariyerlerinde önemli bir adım atacak olan eğitim katılımcılarına Binalyze AIR deneme sürümü ücretsiz olacak sunacak. Öte yandan eğitim sırasında da katılımcıların Forensics çalışmalarında kullanabilmeleri için Binalyze AIR çözümü sunulacak.

Video: Tek şarjla 70 gün | Logitech MX Anywhere 3 mouse incelemesi

Yeni videolardan haberdar olmak için buradan kanala abone olmayı unutmayın!

Yazıyı Oylayın

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknoloji odaklı bir haber portalıdır. Melih Bayram Dede yönetiminde 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal medya hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir