Siber güvenlik uzmanları ve hackerlar İstanbul’da buluşuyor

LOCARD Cyber Security Summit’te Türkiye’yi ve dünyayı bekleyen siber tehditler masaya yatırılacak ve çözüm önerileri konuşulacak. LOCARD Cyber Security Summit, Türkiye’de düzenlenen ilk global siber güvenlik zirvesi olma özelliğini taşıyor.

Siber güvenlik alanında dünyanın önde gelen uzmanları ve hackerlar, konuşmacı olarak LOCARD Global Cyber Security Summit’te katılımcılarla buluşacak. 20-21 Mayıs tarihleri arasında İstanbul Steigenberger Hotel Maslak’ta düzenlenecek zirvede, siber güvenlik alanındaki güncel konular ve gelecekte oluşabilecek riskler mercek altına alınacak.

Türkiye’de düzenlenen ilk global siber güvenlik zirvesi olma özelliğini taşıyan LOCARD Global Cyber Security Summit’in konuk ülkesi İspanya. Musa Savaş, Nurhan Demirel ve Igor Lukic tarafından organize edilen LOCARD Global Cyber Security Summit’te siber güvenlik uzmanları ve hackerlar, kamuda bu alanda çalışan yetkililer, bankalar, şirketlerin üst düzey güvenlik çalışanları ve siber güvenliğe ilgi duyanlar bir araya gelecek.

Dünyanın farklı şehirlerinden hacker ve güvenlik uzmanlarının katılacağı LOCARD Global Cyber Security Summit konuşmacıları arasında Türkiye ve İspanya Siber Suçlar Polis Departmanlarından uzmanların yanı sıra, Telefonica’nın siber güvenlik şirketi Elevenpaths CEO’su Chema Alonso, Deloitte CyberSOC Academy’den Deepak Daswani, Brainbackup.com kurucusu Russell Hanson, David Melendez ile Halil Öztürkci ve İbrahim Baliç gibi siber güvenlik alanında öne çıkan uzmanlar konuşmacı olarak yer alıyor.

Siber uzaya hakim olan, dünyaya hakim olur

Türkiye’nin özellikle son dönemlerde karşı karşıya kaldığı siber güvenlik saldırıları siber uzayda güvenliğin ne kadar önemli olduğu konusunu gözler önüne serdiğini ifade eden LOCARD Global Cyber Security Summit Kurucu Ortağı ve Genel Müdür Musa Savaş, “Hayatımız siber dünyaya doğru yaklaşırken siber güvenlik kavramının önemi bir kat daha artıyor. Bugün bile bildiğimiz anlamda geleneksel savaş, terör eylemleri, karşı istihbarat faaliyetleri artık siber dünyanın kurallarına göre gerçekleşiyor. Ülkemiz de dahil olmak üzere birçok ülke, siber tehditlere karşı özel siber ordular kuruyor. Kritik görevler sürdüren şirketler kendilerini siber güvenlik elemanlarının korumasına emanet ediyor. İçinde bulunduğumuz bu yeni düzenin kaçınılmaz bir sonucu olarak, artık bir dünya hub noktası haline gelen İstanbul’da uluslararası bir etkinlikte siber güvenlik kavramını konunun uzmanlarıyla ele alıyoruz. Unutmayın siber uzay varoldukça siber güvenlik de varolacaktır” dedi.

Güvende misiniz?

Bu yıl, ‘Are You Safe’ yani ‘Güvende Misiniz?’ sloganı ile hayata geçirilen etkinlikte, hem kamu hem özel sektörün temsilcileri bir araya gelecek. Zirve ile ilgili açıklamalarda bulunan LOCARD Global Cyber Security Summit Kurucu Ortağı ve Direktörü Igor Lukic ise şunları söyledi: “İstanbul, dünyanın dört bir yanındaki uzmanlar tarafından siber güvenlik eğilimleri için küresel bir EMEA bağlantı noktası olarak seçildi. Dijital çağda yüz yüze geldiğimiz büyük tehditleri, belli coğrafyalarda gelişmekte olan tehlikeleri, güvenlik sektörü için henüz yeterince farkına varmadığımız tehditler barındıran “nesnelerin interneti”, “akıllı şehirler”, “siber savaşlar” gibi iş ve sosyal hayatı etkileyen önemli konuları hep birlikte tartışacağız. Baş konuşmacılarımız ve teknik konuklarımız vizyonlarını paylaşacaklar, bu alandaki araştırmalarıyla ilgili bilgi verecekler. Türkiye ve Dünya bizi bekleyen bu tehlikelere karşı etkin olarak mücadele etme ve üstesinden gelmeyi berrak bir şekilde öğrenme fırsatına kavuşacak.”

PROGRAM:

1. Gün:

Siber tehditler manzarasına vizyoner bir bakış
Siber güvenlikte Türkiye’nin pozisyonu
Açık kaynak istihbarat yoluyla dijital tehditlerin derin analizi
Drone hacklemek
10 yıl içinde siber güvenlik, fütüristik yaklaşımlar.
Siber Güvenlikte uluslararası hukuk yaptırımları ve gerçek yaşam deneyimleri
Zararlı yazılım ve siber güvenlik zekası
IOT (Nesnelerin İnterneti) tehditleri

2. Gün

Akıllı şehirlere siber saldırılar
Sosyal medyadaki gerçek tehditler
Dijital adli takip ve kanıt toplama
APT (Advanced Persistent Threat – Gelişmiş Sürekli Tehdit) saldırıları
Siber Savaş
Olaylara Müdahale Ekibi (CERTS)

Locard İstanbul Cyber Securty Summit 

Locard Global Cyber Security Summit; Musa Savaş, Nurhan Demirel ve Igor Lukic ortaklığında Türkiye’de kurulmuş, global bir organizasyondur. Misyonu; güncel ve gelecekte oluşabilecek siber tehditleri araştırmak, bu tehditlere karşı stratejik önlemlerin alınabilmesi için uluslararası toplantılar organize etmektir. Daha fazla bilgi için locard.org adresini ziyaret edebilir, Twitter’dan @locardorg hesabını takip edebilirsiniz.

igorlukic

Igor Lukic kimdir?

Igor Lukic, APT (Gelişmiş Sürekli Tehdit), Incident Response Blue Team, dijital adli takip ve özel eğitimler gibi siber güvenlik konulu hizmetler sunan İspanya merkezli siber güvenlik danışmanlık şirketi Enigmasec’in CEO’sudur. Bilgi teknolojileri sektöründeki 10 yılı aşkın deneyimiyle halihazırda İspanya’da düzenlenmekte olan Hacking Kongresi Hackron’un kurucusudur. Aynı zamanda Locard’ın kurucu ortağı ve Direktörüdür.

musasavas-2016

Musa Savaş kimdir?

1983 yılında Amstrad marka bilgisayarla tanışarak Bilişimin hızlanmaya başlayan dünyasına adım attı. Bildiklerini paylaşma arzusu 1990 yılında Bilişim Medyasına girmesine sebep oldu. Bilgisayar Datamation, BYTE, PC World, Computerworld, Gamepro, PC Life, Computerlife, Pc Games Life, Net Life, PC Time, PC Kids, PC Magazine, Electronic Gaming Monthly dergilerinde editörlükten imtiyaz sahipliğine kadar birçok kademede çalıştı. Girdiği günden beri Bilişim Medyasından hiç kopmayan Musa Savaş, 2006 yılından beri haftalık ekonomi dergisi Para’ya bilişim ekonomisi konularında yazılar yazmaktadır. Musa Savaş, ülkemizin en büyük sivil toplum örgütlerinden olan Türkiye Bilişim Derneği (TBD) tarafından 2006 ve 2007′de iki defa “Yılın Bilişim Yazarı” seçildi. Nisan 2013’de Bilişim Muhabirleri Derneği (BMD) başkanlığına seçilen Musa Savaş, LOCARD Global Cyber Security Summit’in kurucu ortağı ve Genel Müdürü’dür.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve ürün incelemelerine yer veren bir haber portalıdır. Melih Bayram Dede yönetiminde 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir