Sinema TV abonelerine geri ödeme yapılacak

Doğan TV Digital Platform İşletmeciliği A.Ş.’nin Sinema TV kanallarını D-Smart’tan çıkarmasıyla ilgili süreçte, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu (BTK) abonelerin mağdur olmaması için önemli bir karara imza attı.

D-Smart’tan Sinema TV yayınlarının sona erdirilmesi nedeniyle ayrılanlara 3 ay içinde abonelik bedelleri geri ödenecek. BTK internet sitesinde yer alan açıklamaya göre, taahhütnamesini veya abonelik sözleşmesini feshetmiş ve bu sebeple cezai bedel yansıtılmış tüketicilere tahakkuk ettirilen tutarları aboneler geri alabilecek.

Öte yandan D-Smart’tan yapılan açıklamada, “31 Aralık 2013 tarihinde sözleşmesi sona eren Sinema TV kanallarının iletildiği abonelerimizin, abonelik sözleşmeleri veya taahhütnamelerini bu nedenle feshetmek istemeleri halinde kendilerine zaten herhangi bir tazminat tahakkuk ettirilmemiş ve tahsilat yapılmamıştır” denildi.

Açıklamada, “Dolayısıyla, D-Smart tarafından iadesi gereken bir tutar da bulunmamaktadır. Abonelerimiz, Sinema TV iletiminin sonlanması nedeniyle sözleşmelerini feshetmek istemeleri halinde, bu yöndeki talepleri, tüm abonelerimizde uygulandığı şekilde hayata geçirilmektedir” ifadelerine yer verildi.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir