Şirket içi iletişime kurumsal video desteği

Küresel çapta “streaming” ve bulut bilişim çözümleri sunan Medianova’nın CEO’su Serkan Sevim, iş dünyasının kurumsal video çözümlerine olan ilgisine yönelik değerlendirmelerde bulundu. İnternetin gücünü en etkin biçimde kullanmanın video içeriklerden geçtiği konusunda yaygın bir bilinç oluşturmaya başladığına değinen Sevim, Türkiye’deki başarılı örneklere dikkat çekti.

Şirketlerin kurumsal video çözümlerine olan ilgisine yönelik değerlendirmelerde bulunan Medianova CEO’su Serkan Sevim, özellikle yeni nesil yöneticilerin, internetin gücünün ve bu gücü en etkin biçimde kullanmanın video içeriklerden geçtiğinin farkında olduklarını söyledi. Günümüzde internet trafiğinin yüzde 50’ye varan oranda video kaynaklı olduğuna dikkat çeken Sevim, “Video içeriğe bu denli ilginin olduğu bir dönemde, gerek kurumsal iletişimde gerekse kurum içi eğitimde “kurumsal video” çözümlerinin ilk seçenek olması son derece doğru bir yaklaşım” dedi.

Bugün gelinen noktada, farklı bölgelerde bulunan saha ekiplerinin eğitiminde büyük operasyonlar gerçekleştirmek için büyük bütçeler ayırmaya gerek kalmadığına değinen Sevim, “İnternetin coğrafyaları ve birbirinden çok uzak lokasyonları birleştirmesi sayesinde, şirketler eğitimlerini tek noktadan kolayca gerçekleştirebilirken, doğru hedef kitleye anında ulaşarak bilgileri güncelleyebiliyor” diye konuştu.

İnternetin yaygınlaşması ile birlikte iş dünyasının anlık bilgi akışının önemli bir parçası olduğunu vurgulayan Sevim sözlerini şöyle sürdürdü:

“Video içeriğin bu akıştaki konumu düşünüldüğünde, kurumsal video çözümlerini kullanan şirketlerin öncü konumda bulunduğunu söyleyebiliriz. Geleneksel yöntemleri tercih etmeyi sürdüren şirketler ise ne yazık ki takipçi konumundan kurtulmakta zorlanıyorlar. Altyapı ve video alanında uzun yıllara dayanan deneyimimiz ve kurumsal video hizmetimiz ile bu çözümleri uçtan uca sunan Medianova olarak, her geçen gün daha fazla sayıda şirketin video çözümlerine ilgi gösterdiğini görüyoruz. Önde gelen operatörlerle, perakende devleriyle ve e-ticaret firmalarıyla bu yönde çalışmalarımız devam ediyor. Başarılı projeler arka arkaya gerçekleştiriliyor. Çalışanlardan ve yöneticilerden aldığımız geri dönüşler, ülke olarak bu işin başında olmamıza karşın çok etkili olduğu yönünde.”

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir