Sistem 9’un bilgi ekranları hiç kararmıyor

Türkiye ile birlikte 12 ülkede kurup yönettiği 26 bine yakın dijital yayın ve bilgilendirme ekranları hizmetini “Geleceğe Taşıyan Dijital Çözümler” mottosuyla sunan Sistem 9, bu ekranları 24 saat izliyor. Sistem 9’un Call Center ekibi, ekranları uzaktan izleyip yönetiyor, böylece ekranlar hiç kararmayıp 7 gün 24 saat çalışabilecek şekilde açık kalıyor.

Günümüzün dijital dünyasında, sistemlerin sürekli ayakta ve çalışır halde olması, firmalar için hayati bir önem kazanıyor. 10 yıldır, farklı sektörlerden firmalar ve çeşitli kurumlara “Geleceğe Taşıyan Dijital Çözümler” mottosuyla hizmet sunan Sistem 9, teknik servise de ciddi yatırımlar yapıyor.

100’ü aşkın firmaya kurup yönettikleri dijital yayın ve bilgilendirme ekranlarındaki arızanın, anında, o yayın noktalarından sorumlu ‘proje sorumlusu’ olarak atanan kişilerin önüne geldiğini vurgulayan Sistem 9 İcra Kurulu Başkanı Kaan Akın, “Call center ekibimiz tek merkez üzerinden yönetilen yayın noktalarını uzaktan erişim yoluyla sürekli takip etme kabiliyetine sahip” diyor.

“Sistem insan müdahalesine gerek kalmadan yayın noktalarında oluşan arızaları, otomatik olarak proje sorumlusunun önünde getiriyor” diyen Akın bu konuda şu bilgileri veriyor: “İşte bu noktada teknik eğitimi üst seviyede olan ekip arkadaşlarımız, ilgili noktaya uzaktan erişim sağlayarak sorunu çözüyor. Çözemezse hizmet verdiğimiz en yakın servis ekibimizin bulunduğu noktaya yönlendiriyor. Kurumsal müşterilerimize çoğunlukla 15-18 saat hizmet veriyoruz. Ancak bazı özel müşterilerimiz bizden, 24 saat açık kalan dijital yayın ve bilgilendirme ekranlarının takibini kesintisiz yapmamızı istiyor.”

Faaliyette bulundukları 10 yıllık sürede, profesyonel kurulum, teknik servis altyapısı konularında ciddi bir deneyim kazandıklarının altını çizen Akın, “Altyapısı Sistem 9 tarafından sağlanıp yönetildiği için teknik konularda çok hızlı çözüm üretebiliyoruz. Müşterilerimize daha iyi hizmet verebilmek için, servis ağımızı önce bölgelere, sonra da bölge içlerinde stratejik alt noktala göre bölümlendirerek oluşturduk. Dolayısıyla arızanın İzmir veya Hakkari’de olması bizim için fark etmiyor. Çünkü, o noktaya yakın bir yerde mutlaka Sistem 9’un bir teknik servisi vardır. Bu teknik ekip de arızaya anında müdahale edip sorunu çözüyor.”

İlginizi çekebilir:  Harikalar Yaratan Öğretmenler seçiliyor

Etkin ve kesintisiz teknik hizmet verdikleri için yaptıkları araştırma sonunda, müşterilerinin yüzde 98’inin aldığı teknik hizmetten memnun olduğu sonucunun çıktığını hatırlatan Akın, sözlerini şöyle noktalıyor: “Müşterilerimiz taleplerini merkeze, oluşturduğumuz servis programı üzerinden iletiyor. Ekranları sürekli izlediğimiz için, bazen arızalara müşteriler bizi aramadan önce müdahale edebiliyoruz. Hizmet verdiğimiz müşterilerin gerek ülkemizde gerekse global markalardan oluşması, arızalara hızlı müdahale ederek büyük avantaj sağladık.Türkiye’nin en uç noktası dahi olsa en geç 24 saatte sorunu, buluyor, çözüyor ve yayını aktif hale getiriyoruz.”

Yazıyı Oylayın

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknoloji odaklı bir haber portalıdır. Melih Bayram Dede yönetiminde 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal medya hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir