SmartSoft’tan Hindistan’a Kartlı Ulaşım Hizmeti

Cardtek Group şirketlerinden SmartSoft, ön ödemeli kartlarla ulaşım projelerine devam ediyor. SmartSoft, Türkiye ve dünyada gerçekleştirdiği toplu ulaşım projelerine bir yenisini daha ekliyor. Hindistan’da başlayan yeni projeye kapsamında, Asya’nın Silikon Vadisi olarak bilinen Bangalore şehrinde yaşayan 8 milyon yolcu, ulaşım bedellerini 2015 yılı itibariyle ön ödemeli kartlarıyla ödeyebilecekler.

SmartSoft, Hindistan’ın Bangalore kentinin kartlı ulaşım altyapısını sağlıyor. Bangalore Metropolitan Transport Corporation, Hindistan’ın 3.büyük özel bankası AXIS Bank ve Hindistan’ın ulusal ödeme standartlarını tanımlayan kurumu NPCI işbirliğiyle gerçekleştirilecek proje ile, İstanbul’un tüm metrobüs, İETT, Özel Halk Otobüsleri ve Otobüs A.Ş.’nin toplamından daha büyük bir ulaşım kapasitesine sahip Bangalore Metropolitan Transport Corporation’ın tüm ödeme yapısı, açık sistemlere (open-loop) kartlı ödeme sistemine dönüştürülüyor. Temmuz 2014’te başlayan ve Ocak 2015’te sona erecek proje ile her gün 8 milyon yolcu, ulaşım bedellerini kağıt bilet yerine ön ödemeli kartlarıyla ödeyecek.

Ulaşım Kartları Günlük İşlemlerde de Kullanılacak

Açık sistemler alanında geniş bir tecrübeye sahip SmartSoft tarafından yürütülen projede, Bangalore halkına sunulan ulaşım kartları, aynı zamanda tüm temassız, offline ve e-ticaret işlemlerinde de kullanılabilecek. SmartSoft tarafından Bangalore toplu ulaşımı için oluşturulan sistemin, önümüzdeki yıllarda Hindistan’ın diğer şehirlerinde de kullanılması planlanıyor.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir