Snowden: Babam, hakkımda güvenilir bilgiler veremez

ABD istihbarat kurumlarının eski çalışanı Edward Snowden, ne babası Lon’un ne de babasının avukatı Bruce Fein’in kendisini temsil etmediği ve durumu ile ilgili güvenilir bilgileri veremeyeceği konusunda medyayı uyardı.

Haberi geçen Huffington Post, Snowden’in gönderdiği elektronik mektuptan, “Durumumla ilgili bilgi toplayan haber kurumlarının, benimle doğrudan bağlantı kurmak zor olduğundan babama yakın kişiler tarafından yanıltıldığını fark ettim. Bulunduğum durum hakkında yanlış haberler verdiler.” sözlerine yer verdi.

Rusya’nın Sesi’nin haberine göre, medya organlarından, haber uğruna babasının duygusal durumunu kullanmamalarını isteyen Snowden, dünyanın en iyi avukatlarından bazılarından hukuki yardım aldığını ve dürüstlüğünde şüphe etmediği gazetecilerle işbirliği yaptığını kaydetti.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir