Snowden, Kızıl Ajan’ın evlenme teklifini kabul etti

ABD’nin telefon ve interneti Prizma (Prism) programıyla izlediğini ortaya çıkaran ve şu anda Moskova’daki Şeremetyova Havaalanı’nda transit bölgede kapsül otelde kalan eski CIA çalışanı Edward Snowden, Kızıl Ajan lakabıyla tanınan Anna Chapman’ın Twitter’dan yaptığı evlilik teklifini kabul etti.

21 ülkeden sığınma hakkı talep eden ve şu ana kadar olumlu bir sonuç elde edemeyen Snowden, Chapman’ın teklifine yine Twitter’dan karşılık verdi. Snowden, mesajında, “Hiç düşünmeden Chapman ile evlenebilirim. Aman Tanrım ona bir bakın!” ifadelerini kullandı.

Bu yakınlaşma eğer şakadan öteye giderse, Snowden, Chapman ile evlenerek Rus vatandaşlığı elde edebilecek ve Rusya vatandaşlığı almak için hukuki statü kazanacak. Bu da kendisine oturma iznini beraberinde getirecek.

‘Kızıl Ajan’ Anna Chapman, 2010 yılında dokuz casusla birlikte ABD’de tutuklanmış ve Rusya’da hapiste bulunan ABD’li ajanlarıyla takas edilmişti.

İlgili haber: Kızıl Ajan’dan Snowden’a evlenme teklifi

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir