Snowden’ın hayatı kitap oluyor

Bir dönem Guardian gazetesinin Rusya muhabiri olarak çalışan İngiliz gazeteci Luke Harding, Amerikan istihbarat hizmetlerinin faaliyetleri hakkında bilgileri basına sızdıran Edward Snowden hakkında kitap yazacak.

Kitabın 2014 Mart ayında Guardian yayınevinden çıkması bekleniyor. Kitapta, Amerikan istihbarat hizmetlerinin vatandaşları izleme programı hakkında bilginin sızdırılması öyküsü anlatılacak.

Sony dahil birkaç büyük film şirketi şimdiden eserin beyaz perdeye uyarlanmasıyla ilgileniyor. Telif hakları görüşmelerine Leonardo Di Caprio’nun yapım şirketi Appian Way’in de katıldığı belirtildi.

Rusya’nın Sesi’nin haberine göre, Edward Snowden hakkında kitap üzerinde gazeteci Glenn Greenwald da çalışıyor. Greenwald, Haziran 2011’de Snowden’den alınan bilgileri ilk yayınlayan gazeteciydi. Greenwald’ın kitabı, Metropolitan Books yayınevinden çıkacak. Yayım tarihi henüz bilinmiyor.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir