Sony’den müzik keyfini artıran teknoloji

Sony, Yüksek Çözünürlüklü Ses (High Resolution Audio) teknolojisi ile, tam da sanatçının arzuladığı şekilde müziği dinleyicilere ulaştırırken birden fazla odaya, kablosuz olarak yüksek kaliteli ses ulaştırmak için geliştirdiği SongPal Link ve LDAC gibi özellikleriyle müzik dinlemenin geleceğini sunuyor.

Sony, dünyanın en büyük tüketici ürünleri fuarı CES 2015’te, yeni müzik deneyimlerinden oluşan eksiksiz bir dünya sunmak için evin her yerinde nefes kesici saflıkta, tatmin edici bir ses dinleme deneyimi için hayata geçirdiği yenilikçi teknoloji yelpazesini görücüye çıkardı.

Yüksek Çözünürlüklü Ses’in tadına varın

Şarkılarınızı aynı anda birden fazla odada çalmanızı sağlayan yeni SongPal Link ile, Wi-Fi üzerinden evin her yerinde müzik dinleyin. Saf müziği mükemmel şekilde sunan daha fazla Yüksek Çözünürlüklü Ses’in tadına varın ve her türlü dinleme tercihi ve zevkine hitap eden geniş bir çevrimiçi eğlence yelpazesini keşfedin. Ayrıca, akıllı telefon veya tabletinizden dinlediklerinizi doğrudan hoparlörlerinize de aktarabilirsiniz.

Bu özellik, evde Pandora, Google Play Music, Deezer ve diğer birçok önde gelen ses aktarım hizmetinin tadını çıkartmanın yeni ve kolay bir yolunu sunan ses için Google Cast ile mümkün oluyor. Tek yapmanız gereken, popüler Andrid ve iOS ses uygulamaları üzerinde bulunan yönelt tuşuna tıklayıp akıllı telefon veya tablet üzerinde çalınan şarkıları Sony’nin ses barları, ses tabanları, kablosuz hoparlörleri ve Ev Sineması AV Alıcıları gibi Google Cast uyumlu cihazlara “atmak.”

Evin dört bir yanında kusursuz ses kalitesi

Birden fazla odada şarkı çalmayı sağlayan SongPal Link, akıllı telefon veya kişisel bilgisayarınızda bulunan en sevdiğiniz şarkıların keyfini Wi-Fi üzerinden, kusursuz ses kalitesi ile, evin dört bir yanında çıkarmanıza imkân veriyor.

Ses bozulmalarına, kesintili müzik dinlemeye veda edin. Gelişmiş çift bantlı Wi-Fi (2.4GHz/5GHz), daha düşük parazitli, daha istikrarlı bir sinyal yolu anlamına gelirken Spotify Connect gibi aktarım ve Google Play Music, Deezer ve diğer birçoklarının da aralarında bulunduğu Google Cast destekli müzik yayını hizmetlerinin son derece sağlam şekilde oynatılabilmesine imkân veriyor.

Bu hizmetlerin hepsinin, tadını zengin ve daha iyi ses için Sony’nin eşsiz DSEE-HX teknolojisi ile Yüksek Çözünürlüklü Ses kalitesine yükseltilmiş olarak, en iyi halleri ile çıkarın. Akıllı Alan Yönetimi kablosuz ağ trafiğini akıllıca önceliklendirerek istediğiniz sayıda odada pürüzsüz sesin keyfini sürmenize imkân veriyor. Kurulum da son derece basit ve sezgisel: Sony’nin SongPal uygulamasının en son sürümü (Android ve iOS için) ile her şeyi akıllı telefon veya tabletinizden kontrol edin.

Müziğin ruhuna daha da yaklaşın

MP3 veya CD’den çok daha yüksek bir çözünürlük ile, Yüksek Çözünürlüklü Ses her notanın en ince nüansını yakalayarak sizi tam da sanatçının istediği şekilde müziğin ruhuna daha da yakınlaştırıyor. Artık, standart Bluetooth aktarıma kıyasla üç kat daha etkin şekilde aktarım yapan yeni ve etkin LDAC codec’i ile tüm şarkılarınızda gelişmiş bir kablosuz dinleme deneyiminin tadını çıkarabileceksiniz.

Yeni LDAC codec’i ile, Bluetooth üzerinden kablosuz müzik dinlemek kaliteli bir dinleme deneyiminden başka bir anlama gelmek zorunda olmayacak. Sony, önümüzdeki aylarda piyasaya sürülmesi planlanan ve yeni ve etkin LDAC codec’ini destekleyen ses barlarından AV alıcılara ve kulaklıklardan kablosuz hoparlörlerin de aralarında bulunduğu birçok yeni ürünü CES’te sergiliyor.

Bugüne kadar, sıradan Bluetooth bağlantılar üzerinden Yüksek Çözünürlüklü Ses aktarımı, ses kalitesinden taviz veren ağır sinyal sıkıştırma anlamına geliyordu. LDAC kodlama ile, verimlilik muazzam ölçüde artırılarak yeni NW-ZX2 Walkman gibi cihazlardan yüksek ses kalitesine sahip uyumlu cihazlara zahmetsiz ses aktarımına izin veriliyor.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve ürün incelemelerine yer veren bir haber portalıdır. Melih Bayram Dede yönetiminde 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir