Sosyalleşme uygulaması WeChat yenilendi

WeChat, en yeni güncellemesi 5.0 ile kullanıcılara, platform üzerinden çevrimiçi ödeme özellikli ‘Çıkartma Dükkanı’nı, “Kişiler Ekle” ve “Hızlı Giriş” gibi yakınlardaki kişilerle iletişime geçmeyi sağlayan pek çok yeniliği bir arada sunuyor.

Mobil iletişim deneyimini daha da zenginleştiren WeChat, en yeni güncellemesi WeChat 5.0’ı kullanıcılarına sundu. Yaptığı etkili iletişim kampanyalarıyla uluslararası arenada 100 milyon kayıtlı hesap sınırına hızla yaklaşan WeChat, büyümeye devam ederken platform da müşterilerin ihtiyaçlarını karşılamak için yenilikler yapmayı ve yeni özellikler sunmayı sürdürüyor.

WeChat 5.0 ile birlikte hayata geçirilen ve çevrimiçi ödeme imkânı ile desteklenen “Çıkartma Dükkanı” müşterilerin platform üzerinden etiket indirmesine ve bunlar için ödeme yapmasına olanak tanıyor.

‘Salla’ ve önceki versiyonlarda ‘Etrafa Bak’ adı verilen ‘Yakındaki Kişiler” özelliklerine ek olarak bu güncel versiyonda kullanıcılara sunulan lokasyon bazlı “Kişiler Ekle” özelliği sayesinde, sadece ekrana dokunarak yakındaki arkadaşlar uygulamaya eklenebiliyor. WeChat 5.0 ayrıca, grup sohbeti fonksiyonu için geliştirilmiş “Hızlı Giriş” özelliği  ile de arkadaşlarla iletişim kurulmasını daha da kolay hale getiriyor.

WeChat uygulamasının arkasındaki şirket olan Tencent’in Uluslararası İş Grubu Başkan Yardımcısı Poshu Yeung bu yeni versiyonla ilgili olarak  “Yeni WeChat 5.0, platformu basit bir sohbet uygulamasının daha da ötesine götürerek, gerçek bir mobil sosyal platform olarak kullanıcı deneyimini daha da zenginleştiriyor. Kullanıcılar sadece buluşmak, sohbet etmek, anları, resimleri, videoları, arkadaşlarıyla yenilikçi ve eğlenceli bir şekilde paylaşmakla kalmıyor, bunu dinamik ve sezgisel bir şekilde yapıyorlar” diye konuştu.

Platformdaki diğer güncellemeler arasında şunlar yer alıyor:

  • Facebook hesaplarını WeChat’leri ile bağlayanlar için Facebook üzerinde web sayfalarını paylaşmanın kolaylaştırılması,
  • Kullanıcıların marka hesaplarını tek bir kategori altında gruplayarak sohbet ekranlarında karmaşıklığı azaltan baştan tasarlanmış bir “Resmi Hesaplar” kullanıcı ara yüzü,
  • Ve kullanıcıların kendileri açısından duygusal öneme sahip metin ve sesli mesajlar ile fotoğrafları saklamasına imkan veren yeni “Mesajları Kaydet” fonksiyonu…

Temmuz ayının en çok indirilen mobil sosyal uygulaması

İnsanları en yenilikçi şekilde birbirine bağlayan WeChat, aralarında Filipinler, Arjantin, Brezilya, Hong Kong, İtalya, Malezya, Meksika, Singapur, İspanya, Güney Afrika, Tayland, Türkiye ve Birleşik Arap Emirlikleri’nin de bulunduğu çok sayıdaki ülkede Temmuz ayının App Store’da en çok indirilen mobil sosyal uygulaması olmuştu.

WeChat 5.0 şu an için ilk olarak iOS işletim sisteminden indirilebiliyor. WeChat 5.0 Android ise ileriki bir tarihte kullanıma sunulacak.

WeChat ile ilgili daha fazla bilgiye http://www.wechat.com/tr/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve ürün incelemelerine yer veren bir haber portalıdır. Melih Bayram Dede yönetiminde 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir