SpaceX, Elon Musk’ın Tesla’sını Mars’a taşıyor

SpaceX firması, en güçlü roketini uzaya fırlattı. Roketle, spor bir araba Mars yörüngesine yerleştirilecek. ‘Falcon Heavy’ roketi Florida’daki Kennedy Uzay Merkezi’nden fırlatıldı.

Üç besleyici roket ve 27 motoru olan roket, 2 milyon kilogram itme gücünde. Roket, günümüzde fırlatılan ve 45 yıl önce NASA’nın astronotları uzaya taşıdığı Satürn 5 roketlerinden sonra fırlatılan en güçlü roket oldu.

Amerika’nın Sesi’nin haberine göre, benzer test roketleri çelik, beton gibi malzemeleri ağırlık olarak taşırken, SpaceX’in sahibi Elon Musk roketin içine vişne kırmızısı rengindeki Tesla marka kendi aracını yerleştirdi.

Musk geçen ay paylaştığı Twitter mesajında, uzayda sonsuza kadar bir arabanın ilerliyor olması fikrini beğendiğini, belki gelecekte milyonlarca yıl sonra bunun uzaylılar tarafından keşfedilebileceğini söyledi. Tesla’nın 6 ay sonra Mars’a ulaşması bekleniyor.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir