Tek bir ürünle tüm cihazlarınız güvende

Güvenlik şirketi F-Secure, çoklu cihaz desteği sunan Internet Security yazılımını kullanıma sundu. Windows, Mac, Android, iOS ve Windows Phone işletim sistemini kullanan tüm bilgisayarlar, tablet ve akıllı telefonlar artık F-Secure SAFE’in koruması altına giriyor.

Her 10 PC kullanıcısından 6’sı bilgisayar ve notebooklarında güvenlik yazılımları kullanırken Android cihaz sahiplerinin sadece çeyreği kendilerini koruma altına alıyor.

Android tabletlere baktığımızdaysa bu sayı % 16’lara kadar düşüyor, iPhone ve iPad’lerdeyse güvenlik yazılımı kullananların sayısı % 6, Windows Phone ve Mac bilgisayar sahiplerindeyse rakam % 3’ü ancak buluyor.

F-Secure Tüketici Güvenliği Genel Müdür Yardımcısı Samu Konttinen konuyla ilgili, “Tüketicilerin bu ihtiyacını gördük ve bu yüzden tek bir çözümle, PC ve Mac’ten mobil cihazlara kadar esnek bir yelpazeyle koruma sunduk.” değerlendirmesinde bulundu.

SAFE yazılımı yeni özellikleriyle daha yetenekli ve basit bir kullanıma sahip. Artık cihazlarınızı sanal saldırılar dışında gerçek hırsızlığa karşı da koruyabileceksiniz. My Safe sayesinde tek bir portal üzerinden, Android ve iOS cihazlarınızı, uzaktan kilitleyebilir, hafızasını silebilir, cihazı kaybettiğinizde açık bıraktıysanız reset atabilir, hırsızı korkutmak için telefonunuzun alarm çalmasını sağlayabilirsiniz.

F-Secure SAFE bireysel ya da kurumsal kullanıcıya yıllık ödeme bazlı hizmet veriyor. Türkiye’de 1, 3 ve 5 cihazı destekleyen modelleri ile satışa sunuldu. F-Secure SAFE’in 30 günlük ücretsiz sürümünü, www.f-secure.com/safe adresinden ya da Google Play’den indirebilirsiniz.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir